Головна / Поради / Як видалити сірчану пробку з вуха

Як видалити сірчану пробку з вуха

Ви можете видалити скупчення вушної сірки (пробки) в домашніх умовах за допомогою вушних крапель або натуральних засобів, таких як рослинні масла і харчова сода.

Але ніколи не намагайтеся витягувати вушну сірку певними предметами, включаючи ватяні палички, які можуть тільки проштовхнути сірку далі в вухо. Іноді потрібне видалення вушної сірки у лікаря, тому вам завжди слід проконсультуватися з фахівцем, перш ніж пробувати ці домашні засоби.

Як видалити сірчану пробку з вуха 1
Проблема вушних пробок

Вушна сірка – це жироподібна, щільна речовина, що виробляється у вушному каналі. Віск, відомий в медицині як вушна сірка, очищає ваші вуха, захищає їх від інфекцій і змащує слуховий прохід, щоб він не пересихав. Зазвичай вушна сірка висихає і з часом випадає з вуха.

Тим не менш, деякі люди виробляють більше сірки, ніж необхідно, і надлишки можуть накопичуватися в слуховому проході і викликати закупорку проходу.Вушні пробки поширене захворювання. Вони визначаються приблизно у 6% населення в цілому і 10% дітей, більш, ніж 30% літніх людей і пацієнтів з порушеннями когнітивних функцій.

Вушна пробка особливо поширена серед літніх людей, тому що сірка стає твердішою і менш рухомою, ймовірність її виходу зменшується. Слухові апарати або беруші також можуть перешкоджати екструзії сірки і викликати закупорку.

Хоча можливе накопичення вушної сірки і відсутність симптомів, пробка може викликати наступне:

 • Відчуття повноти у вусі;
 • Вушна біль;
 • Проблеми зі слухом або втрата слуху;
 • Дзвін у вусі, відомий як тиннитус;
 • Відчуття свербіння в вусі;
 • Виділення з вуха;
 • Запах з вуха;
 • Запаморочення.
 
Як видалити сірчану пробку з вуха 2


Якщо ви не чуєте або постійно відчуваєте біль у вусі, вам слід звернутися до лікаря, який може порекомендувати Вам найкращий курс лікування.

Ймовірно, вам доведеться відвідати лікаря, який проведе клінічну іригацію або вручну видалить вушну сірку за допомогою спеціального інструменту. В інших випадках ви можете використовувати вушні краплі для видалення вушної сірки в домашніх умовах.

Натуральні засоби для видалення сірчаних пробок в домашніх умовах

Вушні краплі це рідкі розчини, відомі в науці як церуменолітики, які допомагають розріджувати, пом’якшувати, руйнувати або розчиняти вушну сірку, щоб вона могла покинути вухо. Краплі можна придбати без рецепта. Зазвичай до п’яти крапель застосовують один-два рази на день протягом трьох-семи днів.Ось як їх використовувати вдома:

 • Спочатку перевірте етикетку, щоб дізнатися, скільки потрібно крапель.
 • Вимийте руки з милом і водою. Обов’язково змийте мило і повністю висушіть руки, щоб вода з милом не потрапила у вухо.
 • Обережно вийміть крапельницю з флакона. Переконайтеся, що пластикова частина піпетки нічого не сторкається.
 • Ляжте на бік або на спину так, щоб уражене вухо дивилося вгору.
 • Закапайте в вухо потрібну кількість крапель відповідно до інструкції.
 • Обережно потягніть мочку вуха вгору і вниз, щоб краплі стікали в вухо. Залишайтеся лежати хворим вухом вгору, в залежності від того, скільки часу вказано в інструкції, зазвичай це від двох до п’яти хвилин.
 • Вушні краплі діють відразу після використання, хоча для видалення особливо стійкої вушної сірки може знадобитися кілька спроб.
 

Хоча існують обмежені опубліковані дані про ефективність крапель, дослідження показують, що використання їх протягом п’яти днів, швидше за все, повністю очистить вухо.

Масло і харчова сода для розчинення сірки у вусі

Є й інші способи видалення вушної сірки в домашніх умовах за допомогою натуральних речовин, хоча вони, швидше за все, подіють довше, ніж Вушні краплі. Масла, такі як дитяче масло, мінеральне масло, кокосове масло, оливкова олія або гліцерин — природна сполука, отримана з рослинних масел або тваринних жирів — можна використовувати для пом’якшення і видалення вушної сірки.

Ось як це зробити:

 • Нанесіть масло. Нахиліть голову в сторону і за допомогою піпетки або флакона-крапельниці нанесіть кілька крапель олії за вашим вибором в слуховий прохід.
 • Промийте теплою водою. Через день або два, коли віск стане м’яким, за допомогою шприца з гумовою грушею акуратно влийте теплу воду в слуховий прохід. Нахиліть голову і потягніть зовнішнє вухо вгору і назад, щоб випрямити слуховий прохід. Після закінчення процедури нахиліть голову набік, щоб вода стікала.
 • Просушіть слуховий прохід. Використовуйте рушник або фен, сушіть на слабкому нагріванні або без нього, щоб акуратно висушити вушний канал.
 • При необхідності повторіть. Ви можете пробувати цей метод кілька разів кожні кілька днів, поки не видалите надлишки вушної сірки.
 

Крім того, ви також можете видалити вушну сірку за допомогою розчину харчової соди:

 • Приготуйте розчин харчової соди. Розчиніть половину чайної ложки харчової соди в 50 мл теплої води. Якщо у вас є флакон-крапельниця, налийте в неї розчин.
 • Нанесіть у вуха. Нахиліть голову набік і за допомогою піпетки або флакона-крапельниці закапайте у вухо від п’яти до десяти крапель розчину.
 • Промийте теплою водою. Приблизно через годину або близько того, коли віск стане м’яким, використовуйте гумову грушу, щоб акуратно впорснути теплу воду в слуховий прохід. Нахиліть голову і потягніть зовнішнє вухо вгору і назад, щоб випрямити слуховий прохід. Після закінчення промивання нахиліть голову набік, щоб вода стікала.
 • Просушіть слуховий прохід.
 • При необхідності повторіть. Ви можете пробувати цей метод один раз в день, поки не очиститься вушна сірка, але не довше двох тижнів.
 
Важливо відзначити, що ці природні пом’якшувальні агенти іноді можуть мати побічні ефекти, тому що вони можуть тільки послабити зовнішній шар воску, який потім може проникнути глибше в слуховий прохід.

Якщо симптоми вушних пробок не поліпшуються після використання цих методів протягом тижня або двох, зверніться до свого лікаря.

Чого не можна робити

Спроба видалити сірку вручну пальцем або іншими предметами може погіршити закупорку. Витягувати сірку, видиму прямо біля входу в слуховий прохід, можна. Все, що знаходиться глибше, має бути видалено лікарем або вище описаними методами.

Насправді, деякі пробки можуть виникнути саме тому, якщо ви спробуєте очистити вуха ватяними паличками і випадково проштовхне віск глибше.Додано: 02/11/21 7:12
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.