Головна / Хірургія / Біографія раку: чим небезпечний рак кишечника?

Біографія раку: чим небезпечний рак кишечника?

Це захворювання підступне тим, що при ньому практично не буває симптомів. А ті, що є — розпливчасті і неспецифічні: мало хто при почутті дискомфорту в животі побіжить перевірятися на рак. Розповідаємо, як же тоді вчасно розпізнати і вилікувати пухлину кишечника.

Біографія раку: чим небезпечний рак кишечника? 1

Як розвивається захворювання?

Каталізатори хвороби — доброякісні новоутворення в кишечнику: поліпи, запалення, виразки. В результаті мутації клітин вони можуть трансформуватися в злоякісні пухлини

Хто в групі ризику?

Люди у віці старше 50 років, чиї родичі хворіли на рак кишечника або такими недугами: дифузним поліпозом, синдром Пейтца–Егерса або синдромом Лінча. Також захворювання загрожує пацієнтам, які більше 10 років страждають неспецифічним виразковим колітом або хворобою Крона.

Я чув, м’ясо теж збільшує ризик розвитку раку?

За даними Оксфордських вчених, надмірне вживання червоного переробленого м’яса дійсно підвищує ризик розвитку раку кишечника на 15-20%. Ключове слово – надмірне: не потрібно відмовлятися від сосисок і беконів назовсім. Обмежтеся 500 г в тиждень.Алкоголь тут куди більш небезпечний: достатньо всього 20 г спирту в день, щоб зросли ризики.
Біографія раку: чим небезпечний рак кишечника? 2

Як можна запідозрити пухлину?

Симптоми багато в чому залежать від розташування пухлини, її розміру, схильності до метастаз та віку пацієнта. Однак найчастіше новоутворення викликає запори, дискомфорт в області живота, відчуття тяжкості, діарею, спазми. Також хворі на рак кишечника нерідко скаржаться на сильну втому.

Чим небезпечний рак кишечника?

Високою смертністю: за статистикою, половина людей з цим діагнозом помирає протягом декількох років.

Як перевіритися?

Зверніться до лікаря: він призначить аналіз калу на приховану кров. Якщо тест позитивний, доведеться виконати колоноскопію, щоб досліджувати товсту і пряму кишку. Також можуть знадобитися МРТ, КТ і УЗД.

Чи можна вилікувати рак кишечника?

Якщо діагностувати патологію на ранній стадії, практично в 100% випадків лікування буде успішним. У запущених стадіях, особливо коли пухлина почала давати метастази, успішність скорочується до 50%, а також підвищується ризик рецидивів.

Ось основні методи терапії раку кишечника:  • Операція. Її проводять за допомогою електрохірургічного ножа, який не тільки видаляє пухлину, але і “запаює” пошкоджені кровоносні судини. У випадках великих пухлин і наявності метастазів показано видалення частини кишечника.
  • Хіміотерапія: препарати впливають і на основну пухлину, і на метастази. Кожен курс лікування дозволяє відстежити динаміку і оцінити ефект хіміотерапії.
  • Таргетна терапія: препарати моноклональних антитіл впливають безпосередньо на пухлину, блокуючи її кровопостачання — завдяки цьому гинуть злоякісні клітини.
  • Радіотерапія. Її використовують або до операції, щоб скоротити поле втручань, або після — щоб знищити окремі пухлинні клітини.
 Додано: 11/2/19 9:39
Категорія: Хірургія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.