Головна / Поради / Чому болять коліна і як впоратися з цим болем?

Чому болять коліна і як впоратися з цим болем?

Захворювання колінних суглобів поширені в будь-якому віці. В молодості найчастіше причинним фактором стають травми, в тому числі спортивні. У літніх людей функція суглоба порушується внаслідок артрозу. Існує безліч захворювань колін, які провокують хронічний больовий синдром. Деякі вимагають хірургічного лікування.

Медицина розвивається стрімкими темпами. Сьогодні з’явилася можливість проводити ефективне лікування травматичних ушкоджень і дегенеративних процесів коліна без хірургічної операції. Для цього використовується артротерапія – серія процедур, при яких в коліно вводиться гіалуронат і багата тромбоцитами плазма (PRP).

Чому болять коліна і як впоратися з цим болем? 1

Коли потрібна артротерапія?

Показаннями до застосування артротерапії є захворювання коліна, при яких порушується його рухливість і спостерігається хронічний біль. Метою використання даного методу лікування також є прискорення відновлення внутрішньосуглобових структур, які можуть бути пошкоджені в результаті травми.

Таким чином, основними показаннями до застосування артротерапії вважаються: • артрози – дегенеративно-дистрофічні хвороби суглобів;
 • запалення суглоба (артрит);
 • хронічні болі в коліні будь-якого походження;
 • травматизація менісків або зв’язок коліна.
 

Артротерапія може використовуватися як замість інших методів терапевтичного впливу, так і на додаток до них. Наприклад, вона призначається замість знеболюючих препаратів. Це потрібно у випадках, коли нестероїдні протизапальні засоби протипоказані пацієнту. Наприклад, коли у нього відзначається підвищений ризик шлунково-кишкової кровотечі. Артротерапця не замінює хірургічного лікування. Однак вона може бути проведена в період, коли пацієнт чекає операції з ендопротезування.

Як працює артротерапія?

Артротерапія поєднує в собі два способи лікувального впливу. Це внутрішньосуглобове введення гіалуронату і PRP.

Гіалуронова кислота є мастилом для коліна. Вона зменшує тертя суглобових поверхонь. Введений гіалуронат не тільки діє сам по собі, але і підсилює вироблення ендогенної гіалуронової кислоти.

PRP передбачає введення багатої тромбоцитами плазми. Це клітини крові, які не тільки формують тромб, що закриває рану, але і сприяють її прискореному загоєнню за рахунок продукції факторів росту. Точно так само тромбоцити стимулюють загоєння внутрішньосуглобових структур. Вони прискорюють регенерацію хрящів і зв’язок.

Чи ефективна процедура?

Найбільшу ефективність артротерапія демонструє при спортивних травмах або артрозі. При травматичних пошкодженнях вона прискорює регенерацію тканин і зменшує біль. Часто травмовані меніски гояться дуже повільно, тому що вони практично не забезпечуються кров’ю. Достатні кількості поживних речовин отримують тільки ті їх ділянки, які розташовуються поблизу капсули суглоба.При гонартрозі артротерапія є одним з найдієвіших безопераційних методів лікування.

Вона дає можливість:

 • купірувати больовий синдром;
 • підвищити рухливість коліна;
 • уповільнити деградацію суглобового хряща;
 • знизити дози НПЗЗ або повністю відмовитися від препаратів, тим самим знизивши ризик побічних явищ з боку шлунково-кишкового тракту;
 • відстрочити операцію або зменшити біль в період очікування хірургічного втручання.
 

Чим артротерапія краща, ніж інші методи?

Якщо порівнювати артротерапію з іншими консервативними способами терапевтичного впливу, то вона має такі переваги:

 • безболісність і короткочасність – процедура триває кілька хвилин, а ін’єкції проводяться під місцевим знеболенням;
 • тривалість ефекту – він може зберігатися від декількох місяців до 1 року, якщо проведена серія процедур;
 • високий профіль безпеки – на відміну від НПЗЗ, артротерапія не викликає виразки слизової оболонки шлунку і кишечника і, на відміну від глюкокортикоїдів, не знижує імунітет.
 

Артротерапія – простий, ефективний і доступний кожній людині спосіб лікування патології колінного суглоба. Він добре працює в будь-якому віці. Метод дає не тільки симптоматичний, але і лікувальний ефект, прискорюючи регенерацію пошкоджених тканин.Додано: 09/21/18 11:11
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.