Відбілюючі пасти: за і проти, як правильно користуватися

Сучасні відбілюючі пасти розрізняються не стільки ефектом відбілювання, скільки мірою агресивності по відношенню до емалі зубів.

Але коли ми вибираємо пасту в магазині, ми зазвичай не думаємо про це, правда? І тут виникає проблема, оскільки тоді не дуже зрозуміло, яка паста і кому підходить.

Відбілюючі пасти: за і проти, як правильно користуватися 1

На щастя, експерти знають відповіді на будь-які питання. Ми звернулися за допомогою до головного лікаря стоматологічної клініки.

В принципі, ефект відбілювання досягається завдяки хімічному, саме хімічному, впливу на тверді тканини зуба (емаль), за рахунок того, що активні хімічні речовини пасти вступають в реакцію з поверхнею емалі. Але ми не повинні забувати, що поверх емалі на зубах лежить зубний наліт, який так само має свій жовтий колір і його, наліт, можливо прибрати тільки механічно, щіткою і абразивними частинками, що входять до складу пасти.

Відбілююча зубна паста повинна включати в себе 2 активних компоненти: хімічний і абразивний.

Один з основних критеріїв вибору відбілюючої пасти повинен бути представлений на упаковці – це коефіцієнт абразивності або RDA, якщо планується регулярне використання пасти, RDA не повинен перевищувати 80.

Зубні пасти з підвищеним коефіцієнтом використовуються 1-3 рази в тиждень при сильній пігментації і здатні видалити м’які зубні відкладення і зубні бляшки невеликого розміру. Використання таких паст можливо в поєднанні зі звичайними або відбілюючими, чий RDA не перевищує 75.

Третім компонентом є зубна щітка.

Дуже важливі-жорсткість щетини щітки і час в тривалості якого ми чистимо конкретну ділянку зубного ряду. Адже якщо ми простежимо за собою під час чищення то побачимо, що десь ми тремо довше, а десь щітка з пастою лише прослизає по поверхні.

Дослідження показали, що середня тривалість чищення зубів ручною зубною щіткою становить 20-30 секунд, електричною щіткою 35-40 секунд, а ультразвуковою близько 50 секунд. (Я користуюся ультразвукової).

Важливий і раціон нашого харчування, вірніше куріння, чай, кава і т. п.
Чим їх більше, тим більш агресивними повинні бути компоненти нашої пасти. Але не варто забувати і про принцип золотої середини: якщо ми будемо старатися з тривалістю або з силою тиску під час чищення, то ми ризикуємо механічно пошкодити нашу емаль і це призведе до інших негативних результатів.

Рецепт підбору відбілюючої пасти простий — ефект не залежить від ціни і від виробника. Всі ми індивідуальні, і значить відбілюючу пасту кожен підбирає шляхом використання і спостереження за результатом.

Головне розуміти, що час присутності пасти зі щіткою в роті становить максимум хвилину. Багато вона там встигне за цей час?

Так що важливі всі фактори, плюс, розуміння, що глобально відбілити зуби може тільки лікар-стоматолог, а відбілюючі зубні пасти дозволяють нам щодня ефективно прибирати результати наших шкідливих звичок на поверхні зубів.

Про автора Марічка Павленко 597 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар