Головна / ЛОР / Кірки в носі: причини утворення, лікування

Кірки в носі: причини утворення, лікування

Утворення кірочок в носі це нормальна частина процесу загоєння слизової, але це не означає, що кірки не можуть викликати ніяких проблем. Чи можуть рясні кірки в носі бути ознакою чогось серйозного, і коли вам слід звернутися до лікаря з цього приводу?

Струп – це захисна кірка, яка утворюється на шкірі при її пошкодженні. Струпи можуть утворюватися на будь-якій частині тіла, в тому числі на ніжній тканині носових проходів.

Кірки в носі: причини утворення, лікування 1

Час від часу ми всі стикаємося з неприємною проблемою сухості і утворення кірок в носі. Це може бути болісно і незручно, тому сьогодні ми допоможемо вам, детально обговоривши проблему, і ви зможете швидко і ефективно вирішити її!

Про носове дихання

Так, всі ми знаємо, що ніс дає нам нюх і дозволяє нам дихати (і, отже, зберігає нам життя). Однак, що ще потрібно знати про цю важливу функцію організму? Перш за все, щоб холодне повітря не потрапляло в тіло, ніс зігріває і зволожує повітряні маси при вдиху.Мало того, ніс також фільтрує повітря, щоб нічого шкідливого не потрапило всередину тіла. Для цього слизова оболонка носа має тонкі вії по поверхні.

Хоча в більшості випадків ніс виконує ці функції досить добре, іноді вірус або інша проблема може привести до сухості носа і появи кірок.

Що викликає сухість, кірки в носі

Поряд з більш поширеним поясненням – застудою, ви можете бути здивовані, дізнавшись, що є багато проблем, які можуть викликати або посилити проблему сухості носа з утворенням великої кількості корок.

Кірки в носі: причини утворення, лікування 2

Застуда і грип

Майже всі ми на власному досвіді знаємо, що занадто часте сякання під час застуди або грипу може викликати хворобливість і сухість в носі. Плюс, якщо слиз засихає, утворюються кірки.

Крім того, оскільки слизові всередині носа неймовірно тендітні, коли ви постійно протираєте область носа, пошкодження легко посилюється. Слизові і кірки на них починають тріскатися, і це може викликати кровотечу з носа.

Навколишнє середовище

Застуда або грип можуть бути найбільш частою причиною сухості і корок в носі, але це не єдине, що може привести до цієї проблеми. Наприклад, коли на вулиці холодне повітря, воно може пересушити ніс. Крім того, опалення в приміщенні (яке зазвичай включається на максимум в зимові місяці, коли на вулиці холодно) не має вологи і різко знижує вологість повітря, що може викликати ще більшу сухість в носі. Тому не дивно, що сухість, утворення рясних кірок в носі і кровотеча з носа стають більш серйозною проблемою взимку.

Також, вас, ймовірно, не здивує, якщо ви дізнаєтеся, що не тільки ваш дім може мати низьку вологість, офіси і літаки також є ключовими джерелами цієї проблеми.Отже, якщо ви працюєте в приміщенні з дев’яти до п’яти або нещодавно були у відпустці за кордоном, не дивно, що сухість в носі і кірки стали проблемою.

Алергія

Алергічна реакція виникає, коли імунна система реагує на пилок або інший алерген як на подразник і небезпеку. У відповідь виробляється величезна кількість гістаміну, і це, як відомо, викликає запалення, подразнення шкіри, набряк і свербіж. Оболонки, що вистилають носові ходи, також можуть дратуватися і запалюватися, викликаючи утворення занадто великої кількості слизу. Це може привести до сухості і утворення кірок в носі, так як людині необхідно постійно терти ніс, щоб позбутися від слизу.

Це, поряд з іншими неприємними симптомами, такими як свербіж в очах і закладений ніс, означає, що алергія може бути дуже важкою.

Гормональні зміни

Жінка може відчути сухість носа під час менопаузи, тому що цей процес викликає гормональні зміни в організмі. Ця зміна може викликати висихання слизових оболонок в таких областях, як рот і ніс. Якщо слизові підсихають, посилюється утворення кірок.

Синдром Шегрена

Це аутоімунне захворювання, що означає, що імунна система атакує здорові частини тіла. Він має тенденцію впливати на рідини організму, тому не дивно, що він пов’язаний з проблемою сухості в носі і кірок. Однак важливо не поспішати з висновками!

Синдром Шегрена має безліч симптомів, тому не думайте автоматично, що причиною є сухий ніс. Якщо після цього у вас виникнуть проблеми, ми радимо Вам відвідати терапевта або ЛОР-лікаря.

Медикаменти

У більшості випадків ваші ліки викличуть проблему сухості носа і кірок тільки в тому випадку, якщо ліки є новим для вашого тіла. Якщо у вас виникла ця проблема, ми радимо продовжувати прийом ліків, але якомога швидше записатися на прийом до лікаря. Там зможуть сказати, чи потрібно змінити ваш рецепт, щоб вирішити проблему сухості в носі.

Вестибуліт

Деякі пацієнти можуть скаржитися на епізодичні напади сухості в ніздрях, в яких накопичуються сухі, об’ємні кірки і струпи. Вони дуже щільні на дотик, і у пацієнта виникає місцева хворобливість.

Основною патологією, що лежить в основі цього стану, є пошкодження оболонок внутрішньої частини ніздрі, яка в медичній термінології називається передоднем носа. Відповідно, цей стан називається вестибулітом носа. Пошкодження слизових може бути викликане самотравмуванням, наприклад, в разі стрижки волосся або дряпання внутрішньої частини ніздрі нігтем. В якості альтернативи сухість носових ходів, що частіше зустрічається взимку, також може привести до руйнування звичайних захисних бар’єрів шкіри і стати причиною травми.

Як тільки ці захисні бар’єри порушені, бактеріальна інфекція може проникнути глибоко в носові оболонки і викликати хронічну інфекцію. Найчастіші бактерії, що викликають подібні інфекції, — це золотистий стафілокок. Лікування вестибуліту носа полягає в першу чергу в усуненні подальшого пошкодження цієї області. Пацієнту настійно не рекомендується постійно колупати струпи і дратувати уражену ділянку. Як мінімум, нанесення мазі з вазеліном за допомогою ватної палички може частково усунути ефект сухості. Однак, через глибоку природу інфекції часто рекомендується лікування маззю з антибіотиком, а також пероральним антибіотиком.

Обидва вони повинні бути призначені за рецептом, і вам необхідно звернутися до лікаря, щоб поставити точний діагноз і отримати відповідний рецепт.

Хороша новина полягає в тому, що, хоча сухість носа і кірки доставляють незручності, і можуть привести до кровотечі з носа, вони рідко бувають більш серйозними. Однак, якщо проблема зберігається більше одного-двох тижнів, варто відвідати лікаря, щоб дізнатися, чи вимагає проблема подальшого вивчення. Крім того, якщо до цього є ознаки інфекції, такі як лихоманка, виділення або постійна і тривала кровотеча з носа, Вам слід негайно звернутися до лікаря.

Що робити при утворенні кірок в носі

Якщо ви часто страждаєте від сухості в носі, закладеності носа або навіть якщо це короткочасна проблема, можна промивати ніс сольовими розчинами. Також можна спробувати назальні спреї, які містять ментол і евкаліпт. Вони допомагають швидко позбутися від закладеності носа, а також допомагають зменшити набряк слизових оболонок носа, але при цьому забезпечують збереження природних захисних і змащувальних функцій. Також, додавання екстракту ромашки заспокоює і підтримує регенерацію тканин. В цілому це знижує запальні процеси і знижує ризик кровотеч з носа.

Також не забувайте піклуватися про своє тіло зсередини! Вживання великої кількості води не тільки збереже водний баланс, але і підтримає виділення слизу, що допоможе вирішити проблему сухості і кірок в носі.

Варто відзначити, що кава і чай також можуть зневоднювати організм через високий вміст кофеїну. Отже, краще скоротити споживання цих напоїв, поки ви нездорові. Трав’яний чай-освіжаюча і смачна альтернатива звичному відвару!

Ви також можете придбати зволожувач повітря для свого будинку, так як це збільшить кількість вологи в приміщенні. Зволожувач протидіє впливу центрального опалення, яке, як ми вже говорили, має властивість забирати вологу з повітря. У свою чергу, це повинно допомогти вирішити проблему сухості в носі.Додано: 02/18/21 6:47
Категорія: ЛОР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.