Головна / Терапія / Чому не можна збивати невисоку температуру

Чому не можна збивати невисоку температуру

При поганому самопочутті – появі кашлю, ознобу, болі в горлі, підвищенні температури, – людина звертається до лікаря. Коли фахівець призначає лікування, він уточнює, що приймати жарознижуючі засоби можна, тільки якщо показники на градуснику перевищили 38°С. Це правило стосується і дітей, і дорослих.

На жаль, багато людей нехтують ним і починають пити таблетки навіть при незначній температурі 37°С. Ця дія не приносить організму нічого, крім шкоди.

Чому не можна збивати невисоку температуру 1

Чому піднімається температура

Поява температури – процес, який запускається у відповідь на проникнення всередину організму вірусів і збудників інфекції.

Будь-яка людина атакується бактеріями і вірусами щодня, але, коли при зниженні імунітету їм вдається закріпитися й почати активне розмноження, це призводить до виділення особливих речовин – пірогенів. У відповідь імунна система дає тілу сигнал про підвищення температури.Цей процес дуже важливий, оскільки організм створює несприятливі умови, в яких бактерії і віруси не мають можливості розмножуватися. Лімфоцити та інші захисні агенти активно працюють, організм інтенсивно бореться за своє одужання.

Як працюють жарознижуючі засоби

Пірогени стимулюють утворення простагландину Е. Саме він посилає в головний мозок сигнал про запуск підвищеної температури. Жарознижуючі препарати розривають цей ланцюжок, і температура падає протягом 1-1, 5 годин. Також вони мають і протизапальну дію.

Невиправданий прийом жарознижуючих робить негативний вплив на стан нирок і серця. Якщо використовувати їх при 37-37,5°С, імунна система ослабне. Вона так і не навчиться давати відсіч збудникам інфекції. Власні антитіла не виробляються, при цьому віруси і бактерії всередині організму продовжують свою руйнівну роботу.

У деяких випадках це може привести до того, що і пацієнт, і лікар пропустять розвиток ускладнень. Наприклад, буде упущений момент, коли при звичайному ГРВІ почне розвиватися пневмонія, адже її основні симптоми виявляться заглушені таблетками.

Коли можна збивати температуру

Чому не можна збивати невисоку температуру 2

При яких показниках на градуснику можна братися за сиропи і пігулки? Якщо температура перевищила відмітку 38,5°С. Для дітей у віці до 1 року поріг становить 38°С. До цього потрібно дати організму шанс поборотися з інфекцією самостійно.

Однак в ряді випадків високу температуру збивати потрібно обов'язково:

  • температура піднялася вище 39°С і продовжує зростати;
  • хворий, незалежно від його віку, схильний до фебрильних судом – у цьому випадку не можна дозволяти температурі підніматися вище 38°С;
  • у хворого діагностовано кардіологічні або неврологічні захворювання.
 

Існують загальні рекомендації, яким необхідно слідувати, якщо почався жар.Не можна обтирати тіло спиртом або іншими рідинами, що містять спирт: це може привести до інтоксикації організму. Категорично заборонено проводити таку процедуру дітям.
Потрібно якомога більше пити, але питво не повинно бути солодким. Оптимальний варіант – теплий морс без цукру.

Приміщення, в якому перебуває хворий, необхідно регулярно провітрювати, щоб забезпечити постійний приплив свіжого вологого повітря. При цьому потрібно стежити, щоб в кімнаті не утворювалося протягів.

Є ситуації, в яких при підвищенні температури не можна лікуватися вдома, а потрібно негайно викликати швидку допомогу. До них відносять жар, який супроводжується сплутаністю свідомості, непритомністю, блювотою і сильними болями в шлунку.

Вибір жарознижуючого засобу теж важливий, особливо для молодших членів сім’ї. Маленьким дітям можна приймати далеко не всі жарознижуючі. Наприклад, популярний в народі і недорогий аспірин категорично не рекомендується давати дітям до 12 років.

Це пов’язано з ризиком токсичного ураження головного мозку і печінки. Аспірин має велику кількість побічних ефектів, серед яких числиться подразнююча дія на слизову оболонку травної системи та вплив на згортальну систему крові. Тому для дітей найкраще підібрати інший препарат. Конкретну назву і дозування повинен вказати педіатр після очного огляду маленького пацієнта.Додано: 12/30/18 10:46
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.