Головна / Дерматологія / Як розпізнати грибок нігтів і позбутися від нього

Як розпізнати грибок нігтів і позбутися від нього

Грибок – зовсім не така нешкідлива недуга, якою здається. Він не тільки спотворює нігті, але і підриває імунну систему організму. В запущеній стадії хвороба навіть може викликати інтоксикацію організму і враження внутрішніх органів.

Як його виявити?

На початкових стадіях грибок не викликає ніяких неприємних відчуттів, тому звертайте увагу на власні нігті. Якщо з’явилися ламкість, розшаровування, деформація або змінився колір пластини – це тривожний сигнал.

Як розпізнати грибок нігтів і позбутися від нього 1

Як лікувати?

Зверніться до дерматолога. Він визначить збудника і призначить препарати, які допоможуть саме у вашому випадку: спреї або мазі з реклами можуть не підійти.

Займатися самолікуванням не варто: тільки лікар може призначити правильне дозування і тривалість курсу. Народні засоби можна використовувати, але тільки за умови, що їх схвалив ваш лікар. Інакше вони швидше зашкодять, ніж принесуть користь.У рідкісних випадках може бути показана операція з видалення нігтьової пластини.

Що ще можна зробити?

Дотримуватися гігієни – вона важлива не менше, ніж ліки:

  • Кожен день надягайте чисті шкарпетки, раз на тиждень періть постільну білизну;
  • Приймайте душ після робочого дня;
  • Не носіть синтетичні шкарпетки і черевики, в яких вам жарко;
  • Придбайте протигрибкову ультрафіолетову сушарку для взуття – вона знищує грибки, бактерії і неприємний запах. У пристрої використовується одночасно УФ-випромінювання і тепло. Це дозволяє всього за 8 годин знищити більшість грибків:
  • Sallmonella enteritidis – 64,7%;
  • Eschericha coli – 68,4%;
  • Klebsiella pheumoniae – 85,2%;
  • Staphylococcus aureus – 83,3%.
 
Як розпізнати грибок нігтів і позбутися від нього 2


В сушарку вбудований таймер: після 8 годин роботи вона автоматично відключається. Можна застосовувати для просушування промоклого взуття: після снігу або дощу, а також після інтенсивних тренувань.

Як запобігти повторну появу грибка?

Дотримуйтесь ті ж правила гігієни. Носіть дихаюче взуття, щоб ноги не потіли – вологе і тепле середовище ідеальне для грибка. Не користуйтеся чужим рушником і не діліться своїм, не ходіть босоніж в громадських басейнах, душових і роздягальнях.

Також бажано щодня перед тим, як надіти черевики, дезінфікувати їх сушаркою. Це знижує ймовірність розвитку грибка, а бонусом позбавляє від необхідності регулярно прати спортивне взуття.

Додано: 11/7/19 11:58
Категорія: Дерматологія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.