Як розпізнати грибок нігтів і позбутися від нього

Грибок – зовсім не така нешкідлива недуга, якою здається. Він не тільки спотворює нігті, але і підриває імунну систему організму. В запущеній стадії хвороба навіть може викликати інтоксикацію організму і враження внутрішніх органів.

Як його виявити?

На початкових стадіях грибок не викликає ніяких неприємних відчуттів, тому звертайте увагу на власні нігті. Якщо з’явилися ламкість, розшаровування, деформація або змінився колір пластини – це тривожний сигнал.

Як лікувати?

Зверніться до дерматолога. Він визначить збудника і призначить препарати, які допоможуть саме у вашому випадку: спреї або мазі з реклами можуть не підійти.

Займатися самолікуванням не варто: тільки лікар може призначити правильне дозування і тривалість курсу. Народні засоби можна використовувати, але тільки за умови, що їх схвалив ваш лікар. Інакше вони швидше зашкодять, ніж принесуть користь.

У рідкісних випадках може бути показана операція з видалення нігтьової пластини.

Що ще можна зробити?

Дотримуватися гігієни – вона важлива не менше, ніж ліки:

Кожен день надягайте чисті шкарпетки, раз на тиждень періть постільну білизну;
Приймайте душ після робочого дня;
Не носіть синтетичні шкарпетки і черевики, в яких вам жарко;
Придбайте протигрибкову ультрафіолетову сушарку для взуття – вона знищує грибки, бактерії і неприємний запах. У пристрої використовується одночасно УФ-випромінювання і тепло. Це дозволяє всього за 8 годин знищити більшість грибків:

  • Sallmonella enteritidis – 64,7%;
  • Eschericha coli – 68,4%;
  • Klebsiella pheumoniae – 85,2%;
  • Staphylococcus aureus – 83,3%.


В сушарку вбудований таймер: після 8 годин роботи вона автоматично відключається. Можна застосовувати для просушування промоклого взуття: після снігу або дощу, а також після інтенсивних тренувань.

Як запобігти повторну появу грибка?

Дотримуйтесь ті ж правила гігієни. Носіть дихаюче взуття, щоб ноги не потіли – вологе і тепле середовище ідеальне для грибка. Не користуйтеся чужим рушником і не діліться своїм, не ходіть босоніж в громадських басейнах, душових і роздягальнях.

Також бажано щодня перед тим, як надіти черевики, дезінфікувати їх сушаркою. Це знижує ймовірність розвитку грибка, а бонусом позбавляє від необхідності регулярно прати спортивне взуття.

Про автора Марічка Павленко 586 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар