Головна / Дерматологія / Як позбутися від грибка нігтів?

Як позбутися від грибка нігтів?

Грибковим ураженням нігтів страждає близько 15% всього населення планети. Найчастіше оніхомікозом заражаються в місцях, де люди знімають взуття: спортзалах, басейнах, магазинах і т. д. Є і фактори ризику: варикоз, відмороження кінцівок, носіння гумового взуття, пітливість ніг, плоскостопість, ендокринні та судинні захворювання.

Які існують стадії грибка?

Існує кілька стадій розвитку грибка:

  • Спочатку на нігтях з’являються невеликі плями або білі смуги. Найчастіше вони розташовуються в куточках нігтів, при цьому сам ніготь ніяк не змінюється.
  • На другій стадії плями збільшуються, ніготь починає жовтіти або чорніти, стає більш щільним, пухким, може почати розшаровуватися.
  • На третій стадії грибок повністю вражає ніготь: він може почати кришитися і відшаровується від пальця. З’являється неприємний запах, а також біль при надяганні шкарпеток і взуття.
 

Чи може грибок пройти без лікування?

Грибок ніколи не проходить сам. Після попадання в нігтьову пластину він повільно руйнує тверду оболонку нігтя, а потім і тканини. В запущеній стадії хвороба може викликати алергію, інтоксикацію організму і навіть враження внутрішніх органів.

Як позбутися від грибка нігтів? 1

Як виявити грибок?

Щоб вчасно виявити у себе грибок, звертайте увагу на стан власних нігтів. Про захворювання можуть говорити ламкість, розшаровування, деформація, запалення, поява коричневого або чорного відтінку.Зверніть увагу: на початкових стадіях грибок не викликає біль або дискомфорт.

Як лікувати?

Лікуватися потрібно у дерматолога. Він призначить препарати, які знищать грибок повсюдно, а не тільки на видимих ділянках, як це роблять спреї або мазі.

Самостійно підбирати собі таблетки не рекомендується: тільки лікар може призначити правильне дозування і тривалість курсу. Зазвичай лікування займає від півроку до 12 місяців.
Як позбутися від грибка нігтів? 2

А як щодо профілактики?

Щоб не заразитися повторно, продезінфікуйте все взуття і викиньте всі старі шкарпетки: висока температура при пранні не завжди може знищити збудників. Також не завадить купити сушарку для взуття з ультрафіолетом: промені вбивають спори грибів і захищають вас від повторного зараження.Додано: 10/24/19 10:18
Категорія: Дерматологія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.