Головна / Поради / Що таке канцерофобія і як її позбутися

Що таке канцерофобія і як її позбутися

Онкологічні захворювання викликають паніку у багатьох здорових людей, страх захворіти стає часом нав’язливою канцерофобією. Якщо ви постійно думаєте “боюся захворіти на рак”, це стає проблемою.

Варто проходити тільки призначені лікарем обстеження, відстежувати менше малодостовірної інформації про хвороби і хворих, захоплено займатися будь-якою діяльністю, не пов’язаною з темою онкозахворювань. Також може допомогти онкопсихолог.

Що таке канцерофобія і як її позбутися 1

Через що розвивається канцерофобія?

Надмірний страх помітити у себе симптоми раку легенів, грудей, кишечника, шлунка або інших органів найчастіше розвивається у людей, чиї близькі хворіли онкологічними захворюваннями.

Іноді канцерофобія виникає у тих, хто стикається з великою кількістю інформації про пацієнтів з онко, — наприклад, займаючись благодійністю або волонтерством.

Буває і так, що людина починає читати емоційні статті і пости в соцмережах про ракові захворювання, і чим сильніший страх отримати такий діагноз, тим глибше занурення в різноманітну і часто невірно подану інформацію.Чи проходити профілактичні обстеження?

По-хорошому, не потрібно вибирати, як боротися з канцерофобією – за допомогою психолога або самостійно, а поєднати обидва підходи.

Психологічна допомога однозначно потрібна, якщо людина починає діяти нелогічно під впливом страху, наприклад, відмовлятися від активного життя, практикувати небезпечні дієти або інші псевдо практики, нав’язувати будь-які обмеження близьким в страху за те, що вони теж захворіють, і т. д.

Є нескладні обстеження, що дозволяють рано виявити рак і почати лікування вчасно. Робити їх занадто часто немає сенсу, а більшість онкологічних обстежень і зовсім призначаються тільки при наявності симптомів і лікарських підозр.

Якщо лікувати вам нічого, то вистачить профілактичного огляду раз на рік. Жінок оглядає гінеколог і мамолог. Часто здавати специфічні аналізи, підігріваючи свою тривогу, не треба.

А ось якщо ви, навпаки, дуже боїтеся обстежитися, так як вам здається, що у вас неодмінно щось знайдуть, то варто змусити себе дійти до лікаря. “Чисті” результати можуть надовго заспокоїти вас, і ви зможете впоратися з острахом обстежень.

Що ще робити, щоб менше думати про онкологію?

Як самостійно позбутися від канцерофобії, поради психолога:  • Можна зайнятися активізмом, пов’язаним з зовсім іншими проблемами, наприклад, тваринами, бездомними, екологічною ситуацією і т.д. Це допоможе змістити фокус тривожності.
  • Варто поспілкуватися з тими, хто зміг перемогти рак, або почитати історії одужання, щоб побороти страх померти, втратити волосся, стати недієздатним і т. д.
  • А ось від драматичних історій померлих від раку і занурення в допомогу нині хворіючим людям краще відмовитися, якщо емоції починають переважати над «холодною головою».
  • Є сенс зробити свій спосіб життя більш здоровим, це і фактично знижує ризики різних хвороб, і психологічно допомагає відчувати себе більш захищеним.
 

Також можна оформити страховку, щоб захистити себе фінансово на випадок необхідності дорогого лікування.Додано: 05/7/21 9:25
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.