Головна / Поради / Плюси морозу. Чим корисна для здоров’я зима

Плюси морозу. Чим корисна для здоров’я зима

Новорічні канікули – далеко не єдина причина любити зиму. Розповідаємо, яку користь вам може принести холодна пора року.

Здоровий сон

Вся справа в циркадних ритмах: від них залежить регенерація клітин, виробництво гормонів і безліч інших важливих процесів в організмі. Коли в спальні світло і тепло, ці ритми збиваються – і у нас не виходить глибоко заснути. Саме тому найкраще нам вдається відпочити взимку – коли навколо темно і прохолодно.

Схуднення

Щоб уникнути переохолодження, організм починає швидше переробляти жир в енергію – тому пробіжка по парку взимку буде результативнішою, ніж влітку. Дослідження, опубліковане в журналі Cell Metabolism, навіть показало: 15 хвилин, проведені на холоді, дають той же ефект, що і годинне тренування.

Свобода від алергії

Плюси морозу. Чим корисна для здоров'я зима 1

Взимку немає ні пилку, ні трави, ні бур’янів – тому алергіки можуть зітхнути спокійно (у всіх сенсах). Проте якщо у вас є непереносимість цвілі і кліщів, в холодну пору року вам може стати гірше – особливо якщо проводити багато часу в приміщенні.Захист від захворювань

Дослідження показують: імунна система починає активніше працювати при більш низьких температурах – це збільшує здатність організму запобігати інфекції.
Плюси морозу. Чим корисна для здоров'я зима 2

Однак є і мінус: віруси застуди та грипу довше живуть і краще себе почувають в сухому повітрі, а взимку воно саме таке. Щоб зменшити цей ризик, зробіть щорічне щеплення від грипу, частіше мийте руки і намагайтеся не контактувати з хворими людьми.

Відносини з близькими

Вчені з Університету Ньюкасла у Великобританії виявили, що у холодні дні люди довше говорять по телефону, але з меншою кількістю людей. Вони також більш схильні залишатися вдома і проводити час з людьми, які для них найважливіші. Це зміцнює зв’язок з близькими – а їх підтримка і хороше ставлення вкрай благотворно впливають на наше психічне здоров’я.

Плюси морозу. Чим корисна для здоров'я зима 3

Робота мозку

Холод допомагає мислити ясно: люди починають виконувати завдання краще, коли температура в приміщенні знижується. Так що, якщо у вас ніяк не виходить вирішити важливу задачу в офісі – просто виходьте прогулятися.

Знеболювання

Використовували коли-небудь пакети з льодом після травми? За таким же принципом зимове повітря знімає біль і набряклість при болях в м’язах і суглобах.

Додано: 01/4/20 1:07
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.