Головна / Поради / Науковий підхід: як позбутися похмілля

Науковий підхід: як позбутися похмілля

Ранок став для вас вкрай недобрим? Не хвилюйтеся, ми вже поспішаємо на допомогу.

Науковий підхід: як позбутися похмілля 1

Чому ми відчуваємо похмілля?

Спиртне викликає зневоднення: тому на ранок ми відчуваємо запаморочення і спрагу. А ще, коли печінка не справляється з дозою, в організмі починають накопичуватися продукти розпаду алкоголю – вони і призводять до отруєння і неприємних симптомів.

Що при похміллі не допомагає?

Їжа

У різних країнах різні продукти наділяють «антипохмільними» властивостями: в Мексиці з ранку їдять креветки, в Німеччині – мариновану рибу, в США – п’ють каву. Ось тільки немає ніяких доказів того, що ці засоби працюють.Сорбент

Ці препарати не всмоктуються в кров – власне, вони ніяк не можуть увібрати і вивести з організму продукти напіврозпаду.

Алкоголь

Пожалійте вашу печінку: пляшка пива може на час зняти симптоми, але саму проблему вона не вирішить. Тільки погіршить, затягне, а можливо перенесе на другий день з більш тяжкими наслідками.

ПротиблювотніВміст шлунка рветься назовні? Не тримайте його. Просто пийте більше води – зовсім скоро вам стане краще.

Спеціальні препарати і Бади від похмілля

Більшість таких таблеток – це звичайний аспірин, тільки коштує він в кілька разів дорожче.

А що дійсно працює?

Насправді, з похміллям допомагають впоратися не так вже й багато речей:

Сон і відпочинок

У переважній більшості випадків всі симптоми отруєння етанолом проходять за добу. Проведіть цей день вдома: постарайтеся виспатися і добре відпочити. Тоді на наступний ранок ви і не згадайте про головний біль.

Вода

Пийте більше протягом дня, найкраще – просту воду. Це допоможе швидше усунути зневоднення.

Нестероїдні протизапальні засоби

Наприклад, ібупрофен. А ось препарати, що містять ацетамінофен (парацетамол), не можна приймати разом з алкоголем вони починають ще сильніше отруювати печінку.

Солодке

Досліджень на цю тему дуже мало, проте окремі наукові роботи показують: глюкоза після розпиття спиртних напоїв покращує самопочуття.

Прогулянка

Дуже простий, але ефективний засіб. Продукти розпаду алкоголю виводяться з диханням – тому якщо ви рухаєтеся, токсичні речовини покинуть ваш організм швидше. Ну а холод і свіже зимове повітря ще й відвернуть вас від страждань.

Але, звичайно, кращий спосіб побороти похмілля – це не дати йому статися зовсім. Пийте в міру, і тоді організм сам прекрасно впорається з наслідками застілля.Додано: 01/2/20 11:33
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.