Головна / Поради / Лікувальні властивості кішок: міф чи реальність

Лікувальні властивості кішок: міф чи реальність

Кішки, мабуть, найпопулярніші домашні тварини. Ось вже протягом останніх 10 тисяч років вони є традиційними супутниками людини. Зараз широке поширення в різних країнах світу отримала фелінотерапія, тобто лікування за допомогою кішок.

Лікувальні властивості кішок: міф чи реальність 1

Про цілющі властивості кішок говорять давно, але дослідження, які довели їх «лікувальну» особливість, провели тільки в XXI столітті. Так, довгий час вважалося, що контакти маленької дитини з домашніми тваринами можуть підвищити ризик розвитку у неї алергії на шерсть і астму.

У 1999 році, однак, вчені показали, що ситуація зворотна: у дітей, в будинку яких жила кішка або собака, рідше спостерігається алергія. Після цього вчені припустили, що контакт з домашніми тваринами на ранніх роках життя може підвищити імунологічну стійкість дитини до алергенів.

У 2018 році шведським вченим вдалося встановити, що спілкування з кішками та собаками в ранньому дитинстві допомагає дітям згодом уникнути алергії на шерсть домашніх тварин і на пилок.

Фахівці також встановили, що наявність алергії безпосередньо регулюється кількістю тварин в будинку в перший рік життя дитини: опитані діти, у яких в будинку було більше п’яти тварин, ніколи не страждали від алергії, а ті, у кого ніколи тварин не було — в 49% випадків.На цьому лікувальні властивості кішок не закінчуються. Власники кішок на 30% рідше страждають від серцевого нападу, ніж інші люди. Також ці домашні тварини надають серйозну допомогу людям, що страждають психічними захворюваннями, серцевими розладами, ушкодженнями мозку і навіть сприяють повному зціленню залежних від алкоголю та наркотиків. До такого висновку прийшли британські та американські терапевти, які працювали в спеціалізованих клініках для дітей з порушеннями розвитку.

Спілкування з кішками показано при депресії, неврозах, маніях і шизофренії. Психічно хворі сприймають присутність кішки без найменшого роздратування. Навпаки, тепло тварини, їх заспокійливе бурчання дозволяють людині розслабитися.

Також спілкування з кішками рекомендовано пацієнтам паліативних центрів – воно проганяє негативні думки і дозволяє відволіктися.
Лікувальні властивості кішок: міф чи реальність 2

У цілющих властивостях кішок впевнений актор Театру кішок Куклачова Володимир Куклачов. «Багато разів кішки виліковували мене від недуг. Наприклад, у мене боліло коліно, а кішка на нього стрибнула. Через 10 хвилин біль пройшла, хоча травма була серйозна. Вдома у мене 5 котів. Кожен раз, коли я повертаюся додому, вони мене заспокоюють і лікують», – зізнався артист.

Однак, як вважає Володимир Куклачов, слід пам’ятати, що кішка займається цілительством виключно на добровільній основі. Домашня тварина сама відчуває людину, і якщо не йде до господаря, то не варто намагатися взяти її на руки.

Додано: 12/13/19 10:46
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.