Головна / Поради / Чому в дощ і туман болить голова

Чому в дощ і туман болить голова

Кажуть, що метеозалежність — це не хвороба. І що в більшості випадків погіршення симптомів того чи іншого стану в дощову або просто похмуру погоду може бути пояснено психосоматикою.

Чому в дощ і туман болить голова 1

Але автори нового дослідження, втім, так не думають. І якщо ви абсолютно впевнені, що в дощ у вас болить буквально все, то їх висновки вам точно сподобаються.

Вчені з Манчестерського університету (The University of Manchester) з’ясували, що навіть якщо дощова погода не викликає біль, вона точно може посилити біль для деяких категорій людей.

«Ще з часів Гіппократа вважалося, що погода впливає на симптоми у пацієнтів з артритом. І близько трьох чвертей людей, що живуть з артритом сьогодні, впевнені, що їх біль досить сильно залежить від погоди”, – пишуть автори роботи, опублікованій в npj Digital Medicine.В ході дослідження, в якому взяли участь 13 000 чоловік, було встановлено, що в сирі і вітряні дні з тиском нижче норми люди з артритом, мігренню, фіброміалгією і невропатією мали на 20% більшу вірогідність випробувати біль, ніж в інші дні.

Дані для дослідження збирали за допомогою програми для смартфонів, в якій кожен доброволець фіксував рівень болю щодня.

Що цікаво, вчені не виявили зв’язку між болем і температурою, проте вологість була незаперечним фактором ризику. І хоча висновки, безумовно, вимагають перевірки, можна бути впевненими в тому, що якщо в сірий і туманний день ми відчуваємо себе гірше, ніж зазвичай, то це нам не здається.Додано: 11/22/19 10:12
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.