Головна / Поради / І погода не перешкода: чи варто почати бігати взимку

І погода не перешкода: чи варто почати бігати взимку

Якщо ви не з тих людей, яким влітку бігати занадто жарко, восени занадто мокро, взимку дуже холодно, а навесні не до того – ця стаття для вас. Розповідаємо все, що потрібно знати про кардіо-тренування в холодну пору року. Особливо враховуючи те, що зими справжньою в нас майже не буває.

Чи можна бігати в мороз?

Так, цілком. Біг – універсальний вид спорту: ним можна займатися цілий рік і в різну погоду. Зимові тренування навіть додадуть бадьорості і гарного настрою.

Але ось в сильний мороз або вітер дійсно від них краще утриматися. Орієнтуйтеся на своє самопочуття: ви не повинні замерзнути до або після пробіжки.

Що надіти?

І погода не перешкода: чи варто почати бігати взимку 1

Основне правило – підбирати одяг так, ніби на вулиці 10-20 градусів тепліше. Але тут теж потрібно прислухатися до власних відчуттів: чим більше ви будете бігати на свіжому повітрі, тим простіше вам буде одягнутися по погоді.

Ще один важливий принцип – багатошаровість: спочатку, поки ви ще не розігрілися, може бути прохолодно. Але вже через кілька хвилин стане жарко, тому ви оціните можливість в будь-який момент зняти верхній шар.Взимку вам також знадобляться окуляри: вони захистять очі не тільки від яскравого сонця, але і від холодного вітру.

І не забудьте шапку, рукавички і зручне непромокальне взуття. У підошви повинен бути рифлений чіпкий протектор – інакше ви ризикуєте впасти.

Де бігати?

Краще вибирати парки з густо зростаючими деревами, підвітряну сторону пагорбів або вулиці з щільно стоячими будинками. Обов’язково закінчуйте біг спиною до вітру, щоб не замерзнути після того, як ви спітніли.

І погода не перешкода: чи варто почати бігати взимку 2

А як правильно дихати?

Рекомендується робити вдих одночасно через ніс і рот – і при цьому кінчик язика приставити до неба. Тоді холодне повітря буде входити не таким щільним потоком, і у вас не буде палити горло.

Взимку навіть з дому виходити не хочеться. Як же витягнути себе на тренування?

Ось кілька порад від професіоналів:

  • Пообіцяйте собі нагороду в кінці або домовтеся побігати з ким-небудь разом – це мотивує не пропускати тренування.
  • Почніть розігріватися, не виходячи з дому: можна, наприклад, пробігтися вгору по сходах, а потім спуститися вниз. Тоді буде не так страшно вибігати на мороз.
  • Бігайте в середині дня, поки температура найвища, і світить сонце. Коли навколо темно і холодно, доводиться прикладати в 2 рази більше зусиль, щоб змусити себе вийти з теплого будинку.
 

Додано: 01/5/20 11:25
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.