Головна / Поради / Як зупинити випадання волосся?

Як зупинити випадання волосся?

Кожен день ви втрачаєте від 50 до 100 волосинок – і це нормально. Але що робити, якщо на вашому гребінці постійно почали залишатися пристойні пучки волосся? Або, того гірше, з’явилися залисини? Давайте розбиратися.

Що відбувається?

Як зупинити випадання волосся? 1

Алопеція (облисіння) – патологічне випадання волосся, яке призводить до його порідіння або повної втрати. Це досить поширене захворювання: від нього страждають приблизно 50% чоловіків старше 50-ти років, і 40% жінок віком до 70-ти.

Як зрозуміти, що я лисію?

Ось простий тест. Якщо ви – жінка…

  • Підійдіть до дзеркала;
  • Зробіть у волоссі проділ;
  • Уважно на нього подивіться. На проділі видніються короткі волоски? Значить, облисіння вам не загрожує. А ось якщо він повністю гладкий, це вже привід для занепокоєння.
 

Якщо ви чоловік, робіть так само – тільки дивіться не на проділ, а на лоб і виски. Туди, де проходить м-подібна межа, яка зазвичай чітко видна у лисіючих.Я дійсно лисію. Чому це сталося?

Як зупинити випадання волосся? 2

Випадати волосся може з різних причин: через брак вітамінів, незбалансоване харчування, сильні емоційні переживання або з інші причини. Але найчастіше винна андрогенна алопеція – це захворювання розвивається, перш за все, через спадковість.

Рідше люди лисіють через вогнищеву алопецію – її можна запідозрити по різкій і раптовій втраті волосся на конкретній ділянці голови або обличчя. Вчені до кінця не зрозуміли, чому вона розвивається, але очевидно, що у захворювання аутоімунна природа: тобто власна імунна система з якоїсь причини починає атакувати цибулини волосся.

З цим можна боротися?

Випадання волосся потрібно починати лікувати якомога швидше, чим раніше ви почнете цю боротьбу, тим більше волосся ви встигнете зберегти, і тим швидше воно знову придбає здоровий і доглянутий вигляд.

Перш за все, важливо виключити захворювання. Тому спершу варто сходити до терапевта – а він, в залежності від причин випадання, може направити вас до дерматолога, трихолога, імунолога, невролога, ендокринолога або міколога.

Як зупинити випадання волосся? 3

Якщо ви здорові, і винна все-таки генетика або ваша імунна система, фахівці можуть призначити таблетки, ін’єкції і лосьйони з міноксидилом. Це найефективніший засіб з усіх, що зараз є на ринку: він уповільнює і зупиняє втрату волосся, підвищує його міцність і товщину.

Що ще можна зробити?

Відмовтеся від усього, що травмує волосся – від плойки, прасування, плетіння тугих кос. Ці процедури можуть не тільки викликати ламкість, але і пошкоджувати волосяні цибулини.Ну, звичайно, потрібно намагатися вести здоровий спосіб життя. Незбалансоване харчування, різка втрата ваги, хронічний стрес, шкідливі звички – все це псує не тільки волосся, але і шкодить організму в цілому.Додано: 12/12/19 12:20
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.