Головна / Поради / 5 міфів про старіння, в які пора перестати вірити

5 міфів про старіння, в які пора перестати вірити

Незважаючи на збільшення тривалості життя і зростання якості медичних послуг, людей дуже лякає старіння.

З одного боку, це начебто логічно, тому що в наше століття високих технологій і нескінченних інновацій давно можна було б придумати ліки від старіння. З іншого боку, експерти кажуть, що всьому виною міфи про старіння, які давно пора викорінити.

Щоб перевірити останню гіпотезу, ми попросили професора за спеціальністю «Геронтологія та геріатрія», розповісти про п’ять найбільш живучих з них.
5 міфів про старіння, в які пора перестати вірити 1

Спосіб життя не має значення, у всьому винна генетика

Безумовно, генетика вносить свій внесок у розвиток залежних від віку захворювань і тривалості життя, проте в процентному співвідношенні це близько 10-30%. Все інше припадає на спосіб життя.

У довгожителів, як правило, внесок генетичних факторів більш істотний. Тим не менш, у даний час доведено, що головними факторами здорового довголіття є збалансоване харчування, фізична активність і психоемоційна стійкість.Швидше за все старіє шкіра

Всі органи і тканини характеризуються індивідуальним темпом старіння, це залежить від спеціалізації клітин і механізмів регулювання. Шкіра найбільший орган нашого організму виконує також функції бар’єрної тканини, реагуючи на несприятливі дії зовнішнього середовища і відображаючи стан внутрішніх органів.

У зв’язку з цим вона дійсно не має великого відновного потенціалу. Але при належному догляді і турботі-зволоженні, захисті від УФ-променів і косметологічних процедурах – цю проблему можна вирішити.

У старості неможливо освоїти нові навички

Природно, старіння супроводжується зниженням когнітивних функцій, але вони стають більш виборчими, спеціалізованими. До того ж, в підкіркових структурах головного мозку нещодавно були виявлені стволові клітини – попередниці нових нейронів.

Нейропластичність як структурно-функціональна особливість головного мозку визначає його провідну роль до останніх миттєвостей життя. Хоча розвиток судинної і нейродегенеративної патології підриває творчий потенціал.

Жінки старіють швидше за чоловіків

Незважаючи на те, що гормональний статус, темп і зовнішні прояви старіння відрізняються залежно від статі, всі люди старіють індивідуально. Крім того, тривалість життя жінок значно вища, ніж чоловіків.

Перші ознаки старіння на рівні молекулярно-генетичних і клітинних механізмів проявляються вже в ембріональному періоді, вже тоді визначаючи адаптаційний потенціал дорослого організму. Старіння залежить від комплексу генетичних і епігенетичних, запрограмованих і стохастичних чинників, що сформувалися в процесі еволюції людини. Але стать тут ні при чому.

Десь у світі є «таблетка від старіння»

На цьому спекулюють псевдовчені і недобросовісні фармвиробники, що породило масовий MLM-бізнес і безконтрольне захоплення біохакінгом.Результати численних експериментальних досліджень механізмів дії різних геропротекторних засобів поки ще не знайшли клінічного підтвердження. Так що шкода для здоров’я тут може бути більша, ніж очікувана користь.Додано: 11/4/19 11:14
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.