Головна / Терапія / 15 причин терміново пройти огляд онколога

15 причин терміново пройти огляд онколога

Успішність в лікуванні онкологічних захворювань дуже залежить від того, наскільки рано вони виявляються. Але ж симптоми іноді відсутні або схожі на ознаки інших хвороб. Розповімо про 10 приводів перевіритися у онколога – і нехай ви даремно витратите час, і підозри не підтвердяться.

5 причин для профілактичного візиту до онколога

15 причин терміново пройти огляд онколога 1

При найменших вже наявних симптомах, проявах, дискомфортних станах організму, відмінних від стану повного здоров’я – йти до онколога потрібно негайно.

Але навіть якщо ви абсолютно здорові, є кілька обставин, коли радять проходити профілактичний огляд.

1. Якщо ваші найближчі кровні родичі хворіли на рак, особливо якщо хворіли на рак більше однієї людини – значить, вам потрібно перевірятися раз в два-три роки, а після 40 років – щорічно. Спадковість підвищує ризики онкологічних захворювань.
2. Якщо у вас були доброякісні новоутворення, то вам також слід відвідувати онколога час від часу, ризик злоякісних пухлин в цьому випадку вищий.
3. Рекомендують ходити на профілактичний онкологічний огляд курцям зі стажем, особливо тим, хто палить багато. Рак легенів і рак гортані – це придбані незалежно від спадковості види раку, які провокуються курінням.
4. Перевірятися профілактично потрібно, якщо у вас на тілі є великі опуклі родимки, родимі плями. Особливо має насторожити, коли старі родимки починають змінюватися в формі, кольорі, розмірі, або якщо у дорослої людини з’являються нові великі родимки або бородавки.
5. Обов’язкові профілактичні перевірки для людей, які працювали тривалий час в небезпечних умовах праці – на хімвиробництвах, в шахтах, в рентгенкабінетах і т. д.

10 симптомів і змін в організмі, при яких варто сходити до онколога

У більшості випадків пильні пацієнти приходять даремно, і їх перенаправляють до інших лікарів. Але відсоток випадків раннього виявлення раку все ж є вагомим аргументом відвідати кабінет онколога.1.Викликати занепокоєння повинні ранки на будь-яких областях тіла, якщо вони довго не загоюються. Особливо, якщо ці ранки не були отримані внаслідок механічного пошкодження шкіри, а з’явилися якось самі по собі.
2. Виразки, припухлості, кровоточиві подряпини або інші пошкодження на слизових оболонках – однозначно привід йти до лікаря. Маються на увазі запалення та інші дефекти в ротовій порожнині, на статевих органах, в носі. Правда, панікувати теж не варто, у багатьох випадках так проявляються зовсім інші, куди більш легко виліковні, інфекційні захворювання.
3. Ущільнення, припухлості, тверді «вузлики» або м’які «шишки» — будь-які утворення такого роду, на будь-яких частинах тіла, є приводом негайно йти до лікаря і робити онкоскрінінг.
4. Виділення з сосків поза періодом грудного вигодовування особливо ті, що супроводжуються нетиповою для вас припухлістю або, навпаки, втягнутістю сосків – причина йти до мамолога, який, в разі необхідності, перенаправить до онколога.
5. Підвищена без видимих причин протягом більше двох тижнів температура і викликана цим пітливість – тривожний симптом, хоч і не завжди викликаний раком.
6. Різке і необгрунтоване схуднення. Найчастіше цей симптом швидше помічають схильні до повноти люди, в звичайних обставинах насилу скидаючі вагу, але і з худорлявими людьми це відбувається теж.
7. Проблеми з дефекацією або сечовипусканням протягом декількох тижнів, хворобливість, домішки крові в випорожненнях, запор або діарея.
8. Біль в гортані, утрудненість ковтання, захриплість без інших симптомів застуди.
9. Збільшення лімфатичних вузлів (всіх або деяких), яке не проходить протягом трьох-чотирьох тижнів.
10. Кашель з відхаркуванням мокротиння з кров’ю (або крові без слизового мокротиння).

Перераховані вище симптоми не повинні з’являтися всі відразу – при різних видах раку, при різній його локалізації, ознаки будуть свої.

15 причин терміново пройти огляд онколога 2
Плюс, підступність цієї хвороби якраз в тому, що проявів може бути зовсім мало або довгий час не бути зовсім.

Тому не бійтеся йти на огляд при несуттєвому неспокої: краще отримати негативний результат аналізів і не хвилюватися, ніж упустити момент.Додано: 02/24/20 2:55
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.