Головна / Кардіологія‎ / Чому рослинна дієта підвищує ризик інсульту?

Чому рослинна дієта підвищує ризик інсульту?

У вересні 2019 року з’явилися тривожні новини: вчені з’ясували, що вегетаріанці схильні до більшого ризику інсульту, ніж м’ясоїди. Як повідомило BBC, британські вчені зробили такий висновок на підставі багаторічних спостережень. Так що: пора бити тривогу або поки що можна не хвилюватися? Адже популярність вегетаріанства в світі зростає.

Чому рослинна дієта підвищує ризик інсульту? 1

18 років і 48 тисяч осіб

Так, британські вчені дійсно проводили своє дослідження протягом 18 років і задіяли в ньому майже 50 тисяч випробовуваних. Близько 16 тисяч з них були веганами або вегетаріанцями, а 7,5 тисяч осіб збагатили свій раціон рибою. Так що отримані дані цілком заслуговують довіри.

Дослідники з’ясували, що люди, в раціоні яких є м’ясо, схильні до більшого ризику серцево-судинних захворювань: в перерахунку на 1000 осіб серед вегетаріанців реєструвалося на 10 випадків інфарктів менше, ніж у «м’ясоїдів». А ось інсультів у любителів рослинної їжі, навпаки, було на 3 більше.

Коли зібрані дані були систематизовані, то підсумкові цифри виявилися наступні: ризик розвитку інсульту у вегетаріанців в цілому на 20% вище, ніж у людей, які споживають тваринну їжу.

Сьогодні сама «вегетаріанська» країна світу — це Індія, де такої системи харчування дотримуються до 80% населення. Далі з великим відставанням йдуть Великобританія і Швейцарія – близько 10%. А ось в Бельгії, Чехії, Франції, Польщі, Португалії, Словаччині, Іспанії прихильників рослинної дієти всього 1-2%.Вчені зробили з цих спостережень єдино можливий висновок: якщо ви хочете, щоб ваш раціон сприяв підтримці здоров’я, він повинен бути збалансованим.

Чому рослинна дієта підвищує ризик інсульту? 2

Все не так погано

Виявлена вченими закономірність не означає, що вегетаріанцям винесено вирок. Вчені не говорять про те, що рослинна дієта є причиною інсультів. Але певний взаємозв’язок, безсумнівно, існує.

Одне з припущень, як саме пов’язані дієта і ризик крововиливів, – це дефіцит в раціоні вегетаріанців Вітаміну В12. Його дефіцит дійсно пов’язаний не тільки з інсультами, але і з іншими неврологічними порушеннями, а також підвищує ймовірність розвитку анемії.

Цей вітамін не синтезується в організмі, для його отримання потрібна їжа тваринного походження. Ну, або прийом спеціальних препаратів. Але щоб остаточно встановити прямий взаємозв’язок ризику інсульту і дефіциту вітаміну В12, потрібні додаткові дослідження.

Що змушує людей ставати вегетаріанцями? І на цей рахунок теж є статистика. Близько 30% відчувають жалість до тварин, але приблизно стільки ж людей стають вегетаріанцями з турботи про своє здоров’я. 10% людей, на жаль, просто не можуть дозволити собі м’ясну їжу. А 5% вважають, що так вони піклуються про екологію.

Головне — різноманітність

Вчені застерігають від небезпечної помилки: багато автоматично вважають, що раціон м’ясоїдів більш різноманітний, ніж у вегетаріанців. Однак якщо кожен день ви їсте м’ясо і картоплю або м’ясну лазанью, це не робить ваш раціон багатшим. У ньому повинні бути присутніми і м’ясо, і крупи, і овочі, і фрукти.Фахівці компанії Precision, що спеціалізується на проблемах харчування вказують, що ще кілька років тому основу веганского раціону складали тофу, мюслі і морква. Сьогодні, коли з’явилася можливість отримувати доступний текстурований рослинний білок помітно збагатили раціон. Головне — не забувати про те, що в їжі повинні бути збалансовані білки, жири і вуглеводи.

Національна служба охорони здоров’я Британії рекомендує споживати в день 5 порцій фруктів і овочів, білок, який для вегетаріанців міститься в горіхах, тофу, бобових. А ось продукти з високим вмістом жиру і солі треба виключити або вживати порівняно рідко.Додано: 11/9/19 10:09
Категорія: Кардіологія‎

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.