Головна / Поради / Чи можна видаляти татуювання лазером, якщо на малюнку є родимка?

Чи можна видаляти татуювання лазером, якщо на малюнку є родимка?

З родимками на тілі і їх можливим пошкодженням пов’язано багато міфів і страхів. Але що робити, якщо татуаж або татуювання вимагають видалення, а на шкірі з пігментом є родимка? Давайте розберемося, можна обробляти такі ділянки лазером чи ні.

Чи можна видаляти татуювання лазером, якщо на малюнку є родимка? 1

Під словом “родимка” люди далекі від медицини мають на увазі будь-шкірне новоутворення, будь то папіломи, кератоми, невуси, бородавки і т. п. В даній статті мова піде про невуси – пігментовані плями або вузлики, які складаються з скупчень меланоцитів (клітин, що містять пігмент меланін).

Напевно, кожна людина хоча б раз в житті чула історію, як пошкоджена родимка стала причиною захворювання у людини. Найчастіше такі історії спотворюють реальність.

Травматизація родимки не завжди тягне за собою переродження в онкологічне захворювання, також, як і пухлина не завжди є наслідком травми родимки. Проте статистичний зв’язок між травмою родимок і розвитком онкології все-таки існує. Тому потрібно уникати будь-яких травм родимок і в разі чого звертатися до лікаря.

Якщо ви вирішили зробити татуаж або татуювання, необхідно попередити майстра про наявність новоутворення в зоні нанесення пігменту.Якщо ви збираєтеся видалити татуювання або татуаж, в зоні яких розташовані родимки, то лікар в такій ситуації повинен забезпечити повну ізоляцію родимки від лазерного променя. Для цього досить закрити її дерев’яним шпателем або щільним білим картоном, так, щоб випадково не зачепити її лазерним променем.

Якщо татуювання або татуаж були нанесені прямо на родимку, тобто пігмент був введений в тканини родимки, то необхідно стежити за розвитком даного невуса. Якщо під час нанесення тату родимка була маленька або ледь однорідна, а потім зросла через час, необхідно звернути увагу на цей факт.

Оптимально буде видалити таку родимку в межах здорових тканин з наступним гістологічним дослідженням, а потім, після повного загоєння і відновлення шкіри, проводити процедуру лазерного видалення на цій ділянці шкіри.

Обробка лазером родимок, насичених меланіном або внесеним в них штучним пігментом може викликати їх травматизацію і підвищити ризики злоякісних змін в більш старшому віці.

І справа тут не в лазері.

Не важлива природа пошкодження — хімічний опік, механічна травма, сонячний вплив. Будь-яке пошкодження невуса вважається несприятливим.

Додано: 12/11/19 11:46
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.