Головна / Терапія / Чи можуть пробіотики підтримувати психічне здоров’я?

Чи можуть пробіотики підтримувати психічне здоров’я?

Те, що впливає на кишечник, часто впливає на мозок і навпаки. Коли наш мозок видає реакцію “бийся або біжи” – він посилає попереджувальні сигнали в кишечник, тому стресові події можуть викликати проблеми з травленням, на зразок розладу шлунка.

З іншого боку, проблеми шлунково-кишкового тракту, такі як синдром роздратованого кишечника, хвороба Крона або хронічний запор, здатні спровокувати занепокоєння або навіть депресію.
Чи можуть пробіотики підтримувати психічне здоров'я? 1

Пункти призначення мозок-кишечник об’єднані і іншими шляхами. Наприклад, ваш кишечник допомагає регулювати апетит, повідомляючи мозку, коли пора вже перестати їсти. Приблизно через 20 хвилин після їжі кишкові мікроби виробляють білки, що пригнічують апетит, що збігається з часом, який зазвичай потрібно, щоб почати відчувати ситість.

Більш того, вчені виявили невідомі раніше надшвидкісні способи зв’язку між кишечником і мозком.

Але як в цю схему можуть вбудуватися пробіотики? Деякі дослідження показали, що пробіотики можуть допомогти поліпшити настрій і когнітивні функції і знизити стрес і занепокоєння.

Наприклад, дослідження, опубліковане 10 листопада 2016 року видавництвом Frontiers in Aging Neuroscience, показало, що пацієнти з хворобою Альцгеймера, які протягом 12 тижнів приймали молоко, приготоване з чотирма видами пробіотичних бактерій, видали кращий результат в тесті вимірювання когнітивних порушень в порівнянні з тими, хто пив звичайне, не збагачене корисними бактеріями молоко.Невелике дослідження 2013 року, опубліковане в журналі Gastroenterology, показало, що жінки, які їли йогурт з сумішшю пробіотиків двічі на день протягом чотирьох тижнів, залишалися більш спокійними при перегляді зображень роздратованих і переляканих осіб, в порівнянні з контрольною групою. МРТ також виявило, що група учасників, що приймають йогурт, мала більш низьку активність в островковій частці — області мозку, що обробляє внутрішні відчуття тіла, подібні до тих, які виходять з кишечника.

Справедливості заради потрібно відзначити, що поки занадто рано визначати точну роль пробіотиків у взаємодії кишечника і мозку, оскільки дослідження на цю тему ще тривають. Проте, в загальних рисах вже зрозуміло, що пробіотики здатні підтримати не тільки здоров’я травлення, але і психічне здоров’я.Додано: 01/17/20 12:12
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.