Головна / Поради / Забруднення повітря веде до облисіння – дослідження

Забруднення повітря веде до облисіння – дослідження

Зрозуміло, що в забрудненні повітря немає нічого особливо хорошого для здоров’я. Але проблема в тому, що вчені знаходять для нас все нові ризики, пов’язані з екологічною обстановкою.

Забруднення повітря веде до облисіння - дослідження 1

Так, наприклад недавно з’ясувалося, що забруднене повітря може спровокувати облисіння. І хоча це, будемо відверті, річ менш страшна, ніж хвороби легенів або рак, в ній все одно мало приємного.

Згідно з даними, представленими на European Academy of Dermatology and Venereology Congress 2019, забруднення повітря безпосередньо пов’язане зі зниженням росту і регенерації волосся. Вся справа, вважають вчені, в забруднюючих частинках PM10, які мають розмір 10 мікрометрів або менше і зазвичай надходять з промислових джерел.

Всього 24 години безперервного впливу PM10 на клітини волосяних фолікулів дали лякаючий результат: рівень бета-катенину, білка, необхідного для росту волосся і утворення нових волосяних фолікулів, помітно знизився. Як, втім, і рівень інших важливих для здоров’я волосся білків, таких як циклін D1, циклін E і CDK2.

При цьому чим вище був рівень впливу PM10, тим менше білків ставало в клітинах.“Можна припустити, що при певних рівнях впливу забруднюючі частинки здатні привести до облисіння”, – пишуть автори роботи. І додають, що при наявності інших факторів ризику або генетичної схильності до алопеції справа піде ще швидше.

Чи реально знизити ризики? Незважаючи на те, що від цього типу забруднення захистити себе вкрай складно, можна спробувати скоротити час, проведений поруч з жвавими трасами і промисловими зонами.

А ще — гуляти і займатися спортом (якщо ви робите це на вулиці) в парках або навіть за містом.Додано: 10/15/19 9:52
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.