Головна / Препарати / Як зробити антисептик своїми руками

Як зробити антисептик своїми руками

Антисептик це речовина, яка вбиває мікроорганізми. Його роль в медицині відображена в назві: з грецького слово «анти» перекладається як «проти», а «септикос» – як «гнійний».

Антисептичні засоби бувають:

 • бактерицидні – до них відносяться антисептики, які повністю знищують мікрофлору;
 • бактеріостатичні – це антисептики, при впливі яких ріст і розмноження інфекційного агента сповільнюється або припиняється, але сама інфекція здатна вижити.
 

В медицині на даний момент є певний стандарт антисептика – це водний розчин фенолу з певними антисептичними властивостями (силою). З ним порівнюють такі ж “вбивчі ” властивості інших антисептичних засобів.

Як зробити антисептик своїми руками 1

Рецепт антисептика для рук від ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров’я ще на початкових етапах пандемії нового коронавірусу повідомила про те, що антисептичні засоби не обов’язково купувати в аптечній мережі – їх можна приготувати в домашніх умовах. ВООЗ запропонувала варіант того, як зробити антисептик своїми руками.Інгредієнти наступні:

 • 833 мл 96% етилового спирту;
 • 42 мл перекису водню;
 • 15 мл гліцерину.
 

Всі складові необхідно змішати і розбавити дистильованою водою. Якщо такої немає, підійде звичайна кип’ячена вода.

Що стосується кількості води, то пропонуються два варіанти: або нею долити 1-літрову ємність, в якій будуть змішані зазначені інгредієнти, або можна влити трохи меншу або більшу кількість води, щоб антисептик вийшов тієї консистенції, яка підходить по тактильним відчуттям конкретному користувачеві. Але розбавляти інгредієнти до нескінченності не можна: слід пам’ятати, що в антисептику має бути не менше 60% спирту.

Якщо вдома немає ємностей зі шкалою, то для відмірювання необхідної кількості того чи іншого інгредієнта можна скористатися домашніми мірками: так, в одній столовій ложці вміщується 15 мл рідини, а в чайній — 5 мл, в звичайній домашній склянці – 100 мл.

Ємність з сумішшю слід ретельно збовтати, щоб перемішати інгредієнти, і витримати в темному місці протягом 72 годин.

Таким антисептиком необхідно обробляти кисті рук (долоні, тил, пальці) не менше 30 секунд. При цьому слід особливо ретельно обробляти бічні поверхні як кистей, так і пальців, поглиблення між пальцями і сусідніми фалангами одного пальця, то місце, де нігтьова пластина межує з м’якими тканинами (особливо під нігтями, навіть якщо вони короткі).Рекомендується обробляти шкірну поверхню не тільки кистей, але і променезап’ясткових суглобів.

Рецепт санітайзера від доктора Комаровського

Доктор Євген Комаровський запропонував свій варіант, як зробити антисептик своїми руками. Розчин містить ті ж інгредієнти, що і антисептик, запропонований ВООЗ, але пропорції при цьому інші.

Потрібно:

 • 240 мл етилового спирту;
 • 15 мл 3% перекису водню;
 • 5 мл гліцерину;
 • 60 мл води (дистильованої або кип’яченої).
 

Всі інгредієнти вливають в скляну ємність, змішують, розчин розливають в ємності. Про витримування протягом якогось часу антисептика, приготованого за порадою Комаровського, нічого не повідомляється.

В даному рецепті співвідношення спирту і перекису водню становить 16:1, в той час як в рецепті від ВООЗ – 19,83:1.

Як зробити антисептик своїми руками з горілки

Необхідні інгредієнти:

 • 350 мл горілки (в ній повинно міститися не менше 30-40% спирту);
 • 15 мл перекису водню;
 • 5 мл гліцерину.
 

Всі складові змішують, залишають в темному місці на 72 години, розливають в ємності зручного обсягу.

Лікарі не рекомендують використовувати горілку, тому що є дані про те, що спиртові розчини при вмісті в них спирту менше 60% неефективні проти коронавірусу.

Рецепт на основі аптечних трав’яних настоянок

Етиловий спирт також може виявитися дефіцитом в аптечній мережі. Як зробити антисептик своїми руками в цьому випадку? Замість спирту можна використовувати спиртові настоянки.

Необхідні наступні інгредієнти:

 • 50 мл спиртової настоянки календули (вміст спирту дорівнює 70%);
 • 50 мл води (дистильованої, а за її відсутністю-кип’яченої);
 • 30 мл гліцерину;
 • 5 крапель олії лимона.
 

Всі інгредієнти змішують. Замість настоянки календули можна використовувати такі ж спиртові настоянки ромашки, прополісу або пустирника. Підійдуть також настоянки ехінацеї, глоду або женьшеню.

Рецепт з використанням ефірних масел

Приготування антисептика за цим рецептом, як і за попереднім, передбачає отримання його невеликої кількості. Але обсяг всіх інгредієнтів можна збільшити пропорційно, якщо необхідно приготувати антисептичний препарат у великих кількостях (наприклад, для великої родини).

Для приготування антисептика потрібні:

 • 50 мл 96% етилового спирту;
 • 30 мл гліцерину;
 • 5 крапель будь-якого ефірного масла.
 

Інгредієнти змішують, заливають в ємність відповідного обсягу. Можна використовувати апельсинове, грейпфрутове, ванільне, м’ятне та інші масла.

Даний рецепт для приготування антисептичного засобу рекомендується використовувати в тих випадках, якщо людина погано переносить запах етилового спирту або «запах аптеки» в цілому.

Корисні поради

Як зробити антисептик своїми руками, вже зрозуміло. Представляємо вашій увазі кілька загальних порад і лайфхаків.

Антисептик слід зберігати в темній ємності, якщо такої немає – в темному місці.

Будь-які ємності, в яких зберігають антисептичну речовину, слід забезпечити наклейкою з відповідним написом, не сподіваючись на пам’ять. Пляшка з антисептиком повинна знаходитися в місці, недоступному для дітей.

Готовий антисептик зручно розлити в маленькі пляшечки з-під засобу для зняття лаку з нігтів, попередньо вимивши пляшечки з милом.

Антисептик можна використовувати за допомогою ємності від рідкого мила – це зручно робити завдяки вже наявному дозатору.Додано: 12/30/20 11:21
Категорія: Препарати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.