Головна / Поради / Як відчути радість материнства

Як відчути радість материнства

На ставлення сучасних жінок до материнства впливає кілька серйозних обставин. Це прикмети нашого часу, але дізнавшись про них, наші мами і бабусі дуже здивувалися б, адже в їх молодості все було зовсім по-іншому. Що саме змінилося?

На першому місці відносини

У колишні часи молоді люди створювали сім’ю для того, щоб мати дітей. І перш за все дбали про створення умов для появи дитини. Решта (відносини, почуття) було другорядним. Тепер в сім’ї на перше місце виходять партнерські відносини.

Молоді люди немов би стоять обличчям один до одного. І найменше сприймають себе як майбутніх батьків. Вони стурбовані побудовою відносин, які б їх задовольнили. Але коли народжуються діти, ситуація змінюється. Чоловік і жінка повинні, вже як батьки, об’єднатися навколо дитини і робити щось разом для неї. Тут-то і виникають проблеми.

Виявляється, що молоді люди до цього не готувалися. Вони бачили в дитині похідне своїх відносин, якийсь атрибут, який щось додасть в їхнє життя. А новонароджена дитина не здатна щось їм додавати. Вона зараз центр, пуп землі, її потреби повинні бути задоволені. Так відбувається зіткнення інтересів дорослих і дитини.Відсутність інтересу до дитини

У більшості випадків догляд за немовлям (якщо у мами немає післяпологової депресії) — це посильна праця.

Якщо до цієї діяльності звикнути, чергувати справи і відпочинок, то з завданнями можна впоратися. 

За умови, що дитина цікава батькам сам по собі. Погодьтеся, якщо ви день у день робите те, що Вам подобається, що дає багато позитивних емоцій, то догляд за дитиною не перетворюється в «день бабака».

Від будь-якої взаємодії з немовлям, переодягання, купання, годування, мама може отримувати море задоволення.

Як відчути радість материнства 1

Ці позитивні емоції передбачені самою природою (поспостерігайте за тваринами, за тим, як вони доглядають за своїми дитинчатами). Але деякі батьки, сприймаючи ці дії і навіть спілкування з дитиною як тягар, рутину, обов’язок, втрачають це почуття радості, задоволення. В такому випадку вигорання настає набагато частіше.

Турботу про дитину ні з ким розділити

Реалії нашого життя такі, що поруч з молодими батьками залишається все менше людей, які могли б взяти на себе частину щоденного догляду за немовлям, дозволяючи матері переключитися, перепочити, виспатися. У колишні часи в сім’ї був розподіл турботи про дитину між членами сім’ї, і у мами залишалася можливість зміни діяльності і час на себе (хоча б на відвідування церкви).Коли жінка залишається один на один з дитиною і при цьому повинна встигати готувати, вести господарство, її світ звужується, вона відчуває велику напругу.

Продумати режим і стратегію

Спробуйте уявити і спланувати, як буде будуватися ваше життя після народження дитини. Є таке поняття, як психологічна готовність до батьківства. У неї входить не тільки бажання стати батьком або матір’ю, а й інтелектуальна готовність. Молодій людині необхідний певний набір відомостей, розуміння, що належить робити, і вміння самостійно добувати відсутні навички.

Ці знання, продумані стратегії і навички догляду допоможуть вам не потонути після пологів в розгубленості і тривозі, а також швидше адаптуватися до ситуації.

Адже перші два місяці для немовляти це найголовніший час, коли дитина повинна отримати від батьків максимум тепла, ласки, тактильного контакту. Брак позитивних емоцій з боку дорослого може викликати емоційну депривацію.

Крім того, дитині корисний продуманий порядок, ритм життя, до якого вона зуміє підлаштуватися. Режим корисний і для батьків, він дозволяє розподілити навантаження так, щоб залишався час для себе.

Подбайте про те, щоб поруч були і інші дорослі. Якщо неможливо домовитися про підтримку з рідними бабусями і дідусями, шукайте найманих помічників. Вас турбує, що немовля прив’яжеться до чужої людини більше, ніж до вас? В принципі, якщо мама може проводити з дитиною хоча б дві третини того часу, коли дитина не спить, цього цілком достатньо для формування прихильності. Крім того, прихильність до кількох близьких людей полегшує дитині подальшу соціалізацію і адаптацію.

Розібратися з очікуваннями

Крім прийняття того факту, що життя з народженням дитини точно зміниться, варто прислухатися до себе: з яким почуттям ви очікуєте її появи? Якщо у вас немає якогось передчуття радості від спілкування з дитиною, важливо якомога раніше розібратися в цьому: що таке для нас дитина, які саме установки можуть перешкодити вам відчувати задоволення?

Страх не впоратися, не опинитися для дитини ідеальною матір’ю? Не зуміти виправдати очікування інших людей? Якщо так, запитайте себе: “я взагалі мама кому? Якщо я мама всім тим, хто цей ідеальний образ створював, то тоді, напевно, я хочу відповідати їхнім бажанням, а дитина тут взагалі ні при чому. Насправді я мама дитині. І хто що на цю тему думає, це справа не моя”. 

А на закінчення ще одна підказка. Кожен з нас колись був дитиною. Освоїтися в ролі батька вам буде легше, якщо ви уявите собі, що ось це ви зараз народилися. Це ви зараз очікуєте, що про вас будуть піклуватися, щось навколо вас буде відбуватися.

Якого відгуку, якого ставлення від навколишнього світу ви чекаєте? Хоча б на секундочку уявіть, що той, хто за вами доглядає, взагалі ніякого задоволення від цього не отримує, а розцінює це тільки як рутинний обов’язок. Що ви відчуєте? Ось з цієї позиції і варто підходити до дитини.Додано: 05/4/21 10:09
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.