Як працює фіксуючий спрей для макіяжу

Всім відомо, що кращий спосіб зробити макіяж більш стійким, ніж він міг би бути, а також освіжити його протягом дня – це фіксуючий спрей.

Але чи є різниця в таких спреях? І чи правда, що якщо залити в пляшечку звичайну воду, ефект буде таким же? Спробуємо розібратися.

Почнемо з головного: ні, звичайна вода, залита у флакон з розпилювачем не буде настільки ж ефективно справлятися з поставленими завданнями. Хоча вона, будемо справедливі, теж і закріпить (на якийсь час), і освіжить.

Інша справа, що для цього розпилювач на флаконі повинен бути максимально правильним (читайте: перетворювати воду в найдрібніші крапельки). Коротше кажучи, упаковка тут — 80% успіху. І, купуючи дорогий фіксуючий спрей, ви, швидше за все, платите якраз за якісний розпилювач.

Ви могли не знати, але основна функція фіксуючих спреїв – не фіксація макіяжу (ось так сюрприз!), а змішування продуктів на шкірі.

Воно, власне, і забезпечує впевнену фіксацію, тому що коли праймер, CC-крем, рум’яна, хайлайтер і пудра з’єднуються між собою, зчеплення їх з шкірою теж стає переконливішим.

Як правило, фіксуючі спреї містять полімери — довгі молекули, що формують на шкірі плівку, яку не так-то просто зрушити з місця — поміщені в розчинник.

Коли ми розпилюємо продукт на обличчя, розчинник (водний або спиртовий розчин) випаровується, а полімери залишаються на шкірі, утримуючи макіяж на тому самому місці, куди ви його нанесли.

Що стосується фіксаторів без полімерів, то такі на ринку теж є. Тут важливо мати на увазі, що ці продукти хоча і більш дбайливо ставляться до шкірі (та й взагалі більше схожі на міст, а не на фіксатор), не можуть похвалитися такими ж вражаючими фіксуючими властивостями, як спреї з першої групи.

Хоча вони в будь-якому випадку відрізняються від води. Принаймні тим, що містять корисні для шкіри компоненти (масла, вітаміни і т. д.) в складі.

На закінчення ще одна порада: розпилюйте продукт на відстані 15-30 сантиметрів, щоб отримати кращий з можливих результат. І наносьте туш після фіксації або спочатку дозвольте їй гарненько висохнути.

Про автора Марічка Павленко 586 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар