Головна / Терапія / Симптоми спазмів на нервовому грунті, як лікувати і попередити

Симптоми спазмів на нервовому грунті, як лікувати і попередити

Мимовільні скорочення м’язів і навіть органів, не викликані фактичним навантаженням на них – це і є спазми. В народі їх називають спазми на нервовому грунті.

Проблему спазмів потрібно вирішувати не тоді, коли ця проблема уже актуальна, а профілактично, якщо відчуваєте спазми час від часу.

Симптоми спазмів на нервовому грунті, як лікувати і попередити 1

Психосоматика – не відповідь на питання про причини всіх випадків виникнення спазмів. Але якщо кореляція спазматичних скорочень і психологічного стану в наявності, то варто звернутися до психотерапевта і/або невропатолога.

Нервові спазми і їх відмінність від спазмів з інших причин

Проблема спазмів в тому, що їх причина – далеко не завжди горезвісна психосоматика. Так, стрес, страх, втома, сильні емоційні переживання можуть викликати неконтрольовані скорочення м’язів, органів і навіть кровоносних судин. Але дуже часто це не єдина причина, а отже потрібно проходити діагностику у профільного лікаря, щоб розібратися, чому ваш організм реагує на стреси спазмами в тій чи іншій його системі.Психотерапія та / або прийом певних препаратів можуть знизити рівень тривожності, і спазми будуть турбувати вас рідше або взагалі перестануть траплятися з психосоматичних причин.

Але ніколи не можна без повноцінного обстеження списувати фізичний стан на неврози або інші проблеми психіки, тому медичне обстеження і комплексне лікування – необхідність.

Як зняти м’язовий спазм, спазм судин, органів дихання?

Чим зняти спазм, коли він вже трапився? Справа в тому, що причина скорочення мускулатури в цей момент практично неважлива, навіть якщо це дійсно спазми на нервовому грунті, симптоми їх не відрізняються від проявів напруженості м’язів внаслідок якихось інших станів організму. І усувати їх потрібно так, як будь-які спазми в тій же частині тіла/органі.

Якщо мова йде про спазм м’язів шиї, кінцівок, спини, потрібно вчинити так, як чинять спортсмени. Припиніть виконувати дії, що викликали перенапруження, зробіть кілька плавних “розтягуючих” рухів з широкою амплітудою, сядьте або ляжте, щоб розслабитися. Також дуже ефективний масаж і самомасаж.

Що робити, якщо відчуваєте біль в животі або біль в боці, що свідчить про те, що стався спазм шлунково-кишкового тракту (шлунку, кишечника або стравоходу)? Треба прилягти або розслаблено сісти.

Можна прийняти препарати спазмолітики, але це тільки якщо ви консультувалися з лікарем, і він рекомендував вам знімати спазматичні напади певними медикаментами (так як є протипоказання).

Спазм дихальних шляхів сприймається як утрудненість вдиху і видиху, людині може здаватися, що вона задихається. У цей момент потрібно не панікувати і постаратися зробити нескладні дихальні вправи – наприклад, дихати дрібними частими вдихами.Судинні спазми (тобто звуження судин) знімаються медикаментозно, щоб знизити кров’яний тиск.

Що робити, щоб нервові спазми турбували рідше?

Загальні рекомендації, що не скасовують консультації у фахівців-медиків:

  • Налагодження режиму сну;
  • Дихальна гімнастика, йога, ЛФК;
  • Мінімізація, а краще повна відмова від алкоголю, куріння, кофеїновмісних продуктів і напоїв;
  • Здорове харчування (особливо якщо турбують спазми в животі на нервовому грунті);
  • Перебування на свіжому повітрі;
  • Проходження психотерапії, консультації у психолога.
 

І не варто надмірно сподіватися на народну медицину – вона не замінює професійної психотерапії і прийому призначених лікарем препаратів.Додано: 04/2/21 9:49
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.