Головна / Препарати / Сучасні противірусні препарати: відмінності і переваги

Сучасні противірусні препарати: відмінності і переваги

В сезон високої захворюваності на ГРВІ та грип, важливо знати які препарати рекомендовані лікарями, щоб вчасно почати лікування і не запустити перебіг хвороби.

Прийом противірусних препаратів важливий для:

 • зупинки розмноження вірусу і зупинки інтоксикації;
 • полегшення симптомів:
 • скорочення часу хвороби;
 • підвищення імунних сил і опірності організму за рахунок вироблення власних інтерферонів;
 • зниження ризику ускладнення.
 

В період пандемії COVID-19, при схожих клінічних симптомах з простудними захворюваннями, важливо виключити коронавірусну інфекцію. При підвищеній температурі, болях в горлі, важливо негайно провести тест на наявність вірусу в організмі.

До основних критеріїв вибору противірусного препарату відносять такі, як універсальність дії на різні збудники, безпеку прийому (відсутність токсичності, мінімум побічних явищ) і цінову доступність.Сучасні противірусні препарати: відмінності і переваги 1
На сьогодні серед сучасних препаратів для лікування грипу та ГРВІ, рекомендованих ВООЗ, є кілька груп, які містять конкретні діючі речовини.

Наприклад:

 • осельтамівір, занамівір (торгові назви: Таміфлю, Реленза);
 • інтерферони (“Ергоферон”, ” Циклоферон”);
 • умифеновір (“Арбідол”);
 • енисамія йодид (“Нобазит”).
 

У кожного з них є свої сильні і слабкі сторони. Також є ймовірність прояву побічних явищ, які проявляються в різного ступеня тяжкості в залежності від особливості організму пацієнта. Ознайомимося з ними більш детально.

Осельметавір існує на фармацевтичному ринку вже досить довгий час, продається тільки за рецептом лікаря в разі, якщо пацієнт має важку ступінь захворювання на ГРВІ або грипу.

Це капсула, яку необхідно розкрити і порошок розчинити у воді. В інструкції попереджають, що препарат дуже гіркий і його потрібно заїдати солодкою їжею. Досить неприємно приймати такі ліки, особливо коли відсутній апетит.

Що ж стосується занамівіру, то його зазвичай приймають при легкому і середньому ступені ГРВІ.  Звичайні противірусні ліки в формі розчину для інгаляцій. Необхідно їх робити 2 рази на день протягом 5 днів.Інтерферони діють також при ГРВІ. Це таблетки. Досить приймати 1 капсулу на добу. Необхідно починати ними лікування не пізніше 2 дня захворювання. Якщо почати приймати ліки пізніше, то позитивної динаміки лікування можна не чекати. Багато людей відмовляють собі в них, тому що, як правило, такі препарати досить дорогі.

Навколо уміфеновіру не вщухають суперечки з початку пандемії коронавірусу. Одні фахівці переконані, що ліки допомагають навіть в лікуванні коронавірусної інфекції, в той час як інші все ж дотримуються думки, що вони ефективні тільки при лікуванні легкої форми ГРВІ, але не більше. Ми не будемо вставати на якусь зі сторін, бо у всіх є свої аргументи, які потрібно розбирати дуже детально.

Чи варто приймати ліки, які приносять такі незручності при терапії? Чи є інші варіанти?

Енісамія йодид, також відомий як лікарський препарат “Нобазит” – це сучасний лікарський препарат, який приймається при лікуванні гострих респіраторних вірусних інфекцій. Ним можна починати лікування в будь-який за рахунком день захворювання. Від цього не залежить його ефективність. Тільки в даному випадку буде продовжений курс лікування препаратом.

Нобазит виготовлений у вигляді таблеток, які потрібно приймати 3 рази на день, запиваючи достатньою кількістю води. Не потрібно їх розкривати або робити з них інгаляції, як з попередніх згаданих препаратів. Смак нейтральний, немає необхідності його перебивати. Варто відзначити, що це досить нові ліки, ефективність яких досконально невідома, але невисока ціна і заявлені характеристики виглядають дуже спокусливо.

На аптечних прилавках величезна безліч ліків, проте не так багато саме тих, які більшою мірою задовольняють очікування споживача.

Коли люди купують антивірусний препарат, вони висувають до нього тільки вимоги:

 • ефективність на будь-якому етапі захворювання;
 • простота в застосуванні, вартість;
 • безпека застосування без небажаних побічних ефектів.

 

Сучасні противірусні їм відповідають і допомагають попередити подальше прогресування хвороби.

Не забувайте, що перед прийомом необхідна консультація фахівця. Бережіть своє здоров’я!Додано: 03/17/21 12:42
Категорія: Препарати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.