Головна / Поради / Спати по 4 години легко: секрет низької потреби в сні відкрили вчені

Спати по 4 години легко: секрет низької потреби в сні відкрили вчені

Спати три години без шкоди для самопочуття і продуктивності — чи це не мрія кожного? Але поки більшість мріє — деякі можуть.

Спати по 4 години легко: секрет низької потреби в сні відкрили вчені 1

Дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, які вивчають проблеми сну, розповіли про батька і сина (імена не розкриваються), які самі звернулися до них, щоб продемонструвати свій дивовижний феномен.

Ці люди дійсно мають рідкісну здатність повноцінно відновлюватися за мінімум годин сну (4-5). Принаймні, всі когнітивні тести вони виконували нарівні з тими, хто спав регулярно по 7-8 годин, або перевершували їх.

Треба сказати, багато хто уявляє, ніби їх здібності до мислення, запам’ятовування і концентрації від недосипу не страждають. Але це не більше ніж помилка, яка легко спростувати, якщо дати тим же людям виспатися.

Хоча, можливо, коли-небудь ситуацію вдасться принципово змінити. Справа в тому, що вчені знайшли ту саму генетичну мутацію, що дозволяє мало спати і добре висипатися. Ключовим виявився мутантний ген NPSR1, що виробляє більш чутливий і активний (ніж звичайно) білок — нейропептидний рецептор NPSR1.Коли ту ж мутацію NPSR1 впровадили піддослідним мишам — сталося диво. Гризуни стали спати вдвічі менше без втрати бадьорості або інших побічних ефектів, а здібності до запам’ятовування у них навіть покращилися.

Цікаво, що та ж сама мутація виявилася і в інших рідкісних представників людства, які мало спали без недосипу.

Характерними особливостями всіх цих людей були оптимістичність, активність і підвищена здатність виконувати багато завдань одночасно. «Їм подобається бути зайнятими. Вони ніколи не сидять без діла, безцільно витрачаючи час”, — поділилися дослідники.Додано: 10/29/19 10:32
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.