Головна / Кардіологія‎ / Що таке тромбоз, причини, міфи

Що таке тромбоз, причини, міфи

Про тромбоз сьогодні говорять часто. Згущення крові виявилося одним з ускладнень нової коронавірусної інфекції. У цій статті ми розвіюємо найпоширеніші щодо цієї недуги міфи.

Ризик утворення тромбів збільшується в спеку. Чи правда це?

Це правда. У спекотну погоду збільшується втрата води з потом. Це призводить до того, що кров стає густішою, її циркуляція ускладнюється, підвищується ризик тромбоутворення.

У 2016 році було проведено дослідження в Ізраїлі за участю 1496 осіб. Були розглянуті пацієнти з діагнозом тромбоз глибоких вен і тромбоемболія. Тромбози діагностовані в період з січня 2009 р. по грудень 2013 р. піки тромбозів були зареєстровані в березні, липні. Дані піки пов’язують з зневоднення організму.

Для профілактики утворення тромбів треба пити не менше 2 літри води в день.Що таке тромбоз, причини, міфи 1

Компресійні панчохи захищають від утворення тромбів. Чи правда це?

Це правда. Компресійні панчохи постійно стискають ноги, допомагаючи венам і м’язам ніг більш ефективно переміщати кров для профілактики утворення тромбів.

Оскільки білизна стискає збільшені вени, застояна кров виштовхується і просувається по кровоносному руслу. Максимальній компресії піддається гомілка і кісточка, на стегно припадає близько 40% тиску. Чим нижче знаходиться вражена ділянка, тим більші зусилля потрібні для повноцінного відтоку крові.

Закладена в лікувальному трикотажі компресія забезпечує ефект, що нагадує навантаження при русі м’язів.

Якщо утворюється тромб, то це смертний вирок. Чи правда це?

Це міф. Коли припиняється доставка крові до будь-якого відділу серцевого м’яза відбувається ця катастрофа. Якщо кровопостачання порушується на 15-20 хвилин і більше, «голодуюча» ділянка серця вмирає. Цю ділянку загибелі (некрозу) серцевих клітин і називають інфарктом міокарда.

Для профілактики утворення тромбів лікар може призначити антикоагулянти. Антикоагулянти – лікарські засоби, що зменшують активність системи згортання крові і перешкоджають утворенню тромбів.Аспірин розчиняє тромби. Чи правда це?

Це міф. Аспірин не розчиняє тромби, але зменшує їх утворення. Аспірин перешкоджає утворенню тромбів. Але він не розчиняє тромби, які вже утворилися.

Аспірин показаний при стенокардії (ішемічній хворобі серця), для профілактики повторного інфаркту міокарда, ішемічного інсульту і тромбозу кровоносних судин, тромбоемболій після стентування і аортокоронарного шунтування.

Постійний прийом аспірину призначає виключно лікар. Не можна вживати аспірин просто так, в цілях профілактики. Додано: 05/16/21 3:54
Категорія: Кардіологія‎

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.