Головна / Терапія / Клубок в горлі, чому виникає, як позбутися

Клубок в горлі, чому виникає, як позбутися

Відчуття застряглого в горлі клубка знайоме кожній людині, яка хоч раз в житті намагалася стримати сльози. Плач це цілком природна захисна реакція нервової системи, тому після нього зазвичай стає легше, здавлювання в горлі йде.

В рідкісних же випадках люди страждають від постійного дискомфорту, коли здавлювання заважає навіть ковтати і не проходить довгий час.

Подібні симптоми є тривожним сигналом і вимагають вжиття заходів. Розповімо про симптоми і лікування клубка в горлі, психосоматику захворювання, поширеність та наслідки.

Клубок в горлі, чому виникає, як позбутися 1

Симптоми розладу

Причиною неприємних відчуттів в подібному випадку виступає невроз гортані. Його нерідко викликають різні патології, але ще частіше невроз має психосоматичну природу.Симптомами розладу є:

 • Оніміння глотки. Чутливість може зникнути і в прилеглих до горла ділянках – в шиї, плечах. Джерелом неприємного симптому є ураження певних зон головного мозку пухлинними процесами. Подібним чином можуть також проявляти себе такі недуги, як сифіліс або ГРВІ. Цей же симптом характерний для істерії.
 • Утруднення дихання, задуха. Зазвичай до цього призводить інфекційне захворювання, в результаті якого в горлі починається запальний процес. Психосоматичною причиною задухи здатне виступати нервове перенапруження.
 •  Спазм глотки. Відчуття спазму в горлі це стан, який свідчить про психічну нестійкість людини.
 

Іншими симптомами кому в горлі є відчуття першіння, сухості в горлі, кашель.

Подібний дискомфорт може виникати при сильному стресі, хвилюванні, нервовому перенапруженні.

Вони можуть загострюватися після їжі, при зміні пози під час сну або після різких рухів. Неприємні відчуття можуть з’явитися один раз або ж почати турбувати людину систематично. У будь-якому випадку вони сильно знижують якість  життя.

Фізіологічні причини клубка в горлі

Медики з’ясували, що симптоми, описані вище, розвиваються в результаті перенесених захворювань.Найчастіше до таких наслідків призводять такі розлади:

 • Збої в роботі щитовидної залози. Подібні патології нерідко викликають дефіцит йоду в організмі, який проявляється рядом розладів.
 • Хвороби стравоходу. Зокрема, порушення моторики сфінктера в поєднанні з підвищеною секреторною функцією шлунка призводять до потрапляння в гортань шлункової кислоти. В результаті виникає печія, першіння в горлі і відчуття клубка, а часом – справжня задишка.
 • Респіраторні хвороби. Захворювання дихальних шляхів викликають сильний кашель, результатом якого і є неприємні відчуття в горлі.
 • Травми шиї. Серйозні травми викликають розриви тканин і порушення роботи нервових закінчень, тому в місцях пошкодження можуть з’являтися найрізноманітніші неприємні відчуття – від легкого до повного оніміння.
 • Остеохондроз. Відкладення солей призводять до погіршення кровообігу в області хребта, це викликає порушення в роботі нервових закінчень. При остеохондрозі може виникати відчуття клубка в горлі, оніміння тканин гортані, задухи.
 • Збільшення лімфовузлів. При запальних захворюваннях лімфовузли можуть сильно збільшуватися, натискаючи на горло. В такому випадку відчуття клубка в шиї може бути постійним і посилюватися при русі або при ковтанні. Не варто ігнорувати такого роду симптоми, оскільки вони нерідко можуть свідчити про таку серйозну патологію, як пухлинні процеси.
 • Алергічна реакція. Будь-яка алергія провокує набряк слизових, які можуть відчуватися як клубок у горлі, що заважає ковтанню. При підозрі на непереносимість якоїсь речовини необхідно якомога швидше прийняти антигістамінний препарат.
 • Неврологічні розлади. Нервові розлади можуть виливатися в різні збої, в тому числі і в проблеми з ковтанням.
 • Глистова інвазія. Деякі види паразитів здатні селитися в різних частинах тіла, починаючи від кишечника і закінчуючи головним мозком. На щастя, такі випадки велика рідкість. Однак виключати їх ймовірність при постановці діагнозу теж не варто.
 

Якщо причиною того, що в горлі відчувається клубок, було якесь захворювання, позбутися від нього можна тільки при усуненні цього збою.

Ліки в такому випадку може призначити тільки фахівець.

Зазвичай з’ясувати зв’язок між захворюваннями нескладно. У той же час досить часто можна зіткнутися з симптомами, викликаними психосоматичними причинами.

Як лікувати клубок в горлі

Існують спеціальні прийоми роботи з людиною, у якої з психосоматичних причин виникло якесь захворювання.

Як можна позбутися від клубка в горлі, який виник від психосоматичних причин? Лікування пропонує все та ж письменниця Луїза Хей. Вона пропонує людині проводити аутотренінги, повторюючи фрази: “я в безпец”;  “я вірю, що життя створене для мене”; “я відчуваю себе вільно і радісно”.

Проводити лікування хвороб, викликаних психосоматичними факторами, Луїза Хей пропонує за допомогою професійних психологів, які допоможуть людині згадати найбільш важкі емоції і їх джерела.

Якщо проблема супроводжується панічними атаками або депресією, для лікування призначають антидепресанти. Нерідко хороший ефект дають також седативні препарати.

Популярним методом є також мовна терапія, що включає кілька терапевтичних прийомів:

 • гімнастика для розслаблення м’язів шиї і плечей;
 • релаксаційні прийоми;
 • голосові вправи для корекції роботи органів артикуляції;
 • відмова від шкідливих звичок.
 

Вилікувати захворювання цілком реально. Насправді такий синдром досить часто з’являється як результат істерії. Позбутися від нього допомагають методи, за допомогою яких людині вдається привести в порядок нервову систему і емоційний стан. Управляти собою нелегко, але цьому багато хто вчиться і назавжди позбавляються від ряду проблем в житті.

Насправді неможливо дати один загальний рецепт позбавлення від відчуття грудки в горлі з психосоматичних причин, тому сказати, що людина може сама вилікувати себе від цього за допомогою аутотренінгу, не можна.

Однак корекція своїх відносин з оточуючими, робота над собою, медитації – ці прості методи допоможуть людині розібратися в собі, позбутися від якихось внутрішніх стопорів, нервозу, відновити емоційний баланс.
Оволодівши навичками самоаналізу і самоконтролю, можна вже позбутися від ряду проблем зі здоров’ям.Додано: 05/14/21 1:20
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.