Головна / Препарати / Ібупрофен і парцетамол: сумісність, чи можна приймати одночасно

Ібупрофен і парцетамол: сумісність, чи можна приймати одночасно

Ви прокинулися з головним болем або жаром? Ймовірно, ви скористаєтеся найбільш поширеними знеболюючими і жарознижувальними препаратами — парацетамолом або ібупрофеном. Але деякі люди не знають, чи є різниця між двома цими ліками. А іноді комбінують їх або п’ють одночасно. Чи можна так робити?

Ібупрофен і парцетамол: сумісність, чи можна приймати одночасно 1

Чи можна приймати Ібупрофен і Парацетамол разом

Деякі люди можуть не усвідомлювати, що парацетамол і ібупрофен — це два різних типи знеболюючих, жарознижуючих препаратів.

Якщо вам більше 18 років, то експерти допускають прийом парацетамолу та ібупрофену разом. Можна приймати обидві таблетки одночасно, або по черзі. Є навіть препарати, які комбінують два препарати в одній таблетці – Ібуклін, Брустан, Нурофен Лонг, Некст. Наприклад, ви можете розподілити свої дози, розподіливши їх через рівні проміжки часу.

Тим не менш, експерти охорони здоров’я радять ретельно подумати про те, чи дійсно вам потрібна така комбінація. Варто звернутися до терапевта, якщо ви все ще займаєтеся самолікуванням через три дні.

Обидва препарати не можна змішувати з алкоголем, і в принципі при поганому самопочутті не рекомендується надмірно пити.В чому різниця між Ібупрофеном і Парацетамолом

Основна відмінність між двома препаратами полягає в тому, що ібупрофен має протизапальну дію, на відміну від парацетамолу. Обидва препарати можна приймати кожні чотири години, щоб полегшити біль і знизити температуру.

Тим не менш, ібупрофен більш ефективний при ослабленні запалення і почервоніння, викликаних артритом, і в полегшенні набряку, викликаного розтягуваннями і ударами.

Інша головна відмінність полягає в тому, що ібупрофен ніколи не слід приймати на голодний шлунок, оскільки він може дратувати слизову оболонку шлунку і викликати виразки або кровотечі. Ібупрофен найбільш ефективний при прийомі відразу після їжі.

Коли не слід приймати Ібупрофен і Парацетамол разом

Дітям не можна приймати ібупрофен і парацетамол одночасно. Замість цього експерти рекомендують, якщо одне з них не допомагає, переключитися на інше знеболююче, коли настане термін прийому наступної дози.

Вагітній жінці слід уникати прийому ібупрофену, і рекомендується приймати замість цього парацетамол.Також слід з обережністю приймати Ібупрофен, якщо у людини є:

 • Астма;
 • Проблеми з нирками або печінкою;
 • Вовчак;
 • Хвороба Крона або виразковий коліт;
 • Підвищений артеріальний тиск;
 • Звуження артерій (атеросклероз).
 

Також слід бути обережним, якщо у пацієнта раніше був інсульт або проблеми з серцем, кровотеча в шлунку або це люди пенсійного віку.

Недавні дослідження показали, що прийом ібупрофену всього за один день вдвічі збільшує ризик серцевого нападу. А хороший нічний сон – кращий засіб від болю, тому важливо більше відпочивати, якщо пацієнт відчуває себе погано.

Чи можна приймати Ібупрофен і Парацетамол під час вагітності?

Було виявлено, що прийом знеболюючих під час вагітності може завдати шкоди фертильності майбутньої дитини. Дослідження, проведене Единбурзьким університетом, показало, що парацетамол і ібупрофен зменшують кількість клітин плода, які згодом перетворюються в сперматозоїди і яйцеклітини.

Жінкам і раніше рекомендували уникати ібупрофену під час вагітності і обмежити прийом парацетамолу. Але нове дослідження показало, що обидва препарати можуть завдати шкоди фертильності ембріонів.

Дані статті в журналі Environmental Health Perspectives, показали, що препарати залишають сліди на ДНК і можуть вплинути на дітей в більш пізньому віці.

Які побічні ефекти Парацетамолу та Ібупрофену?

Парацетамол рідко викликає побічні ефекти при прийомі в правильних дозах, але експерти стверджують, що він може викликати:

 • Алергічну реакцію, яка може викликати висип і набряк.
 • Блювоту, низький кров’яний тиск і прискорене серцебиття — іноді це може статися, коли парацетамол вводиться в лікарні в вену на руці.
 • Захворювання крові, такі як тромбоцитопенія і лейкопенія.
 • Пошкодження печінки і нирок, якщо приймати занадто багато — у важких випадках це може бути смертельним.
 

Побічні ефекти від прийому занадто великої кількості Ібупрофену можуть включати:

 • Нездужання і нудоту;
 • Біль у животі;
 • Відчуття втоми або сонливості;
 • Чорні фекалії і кров в блювоті – ознака кровотечі в шлунку;
 • Дзвін у вухах;
 • Утруднене дихання або зміни частоти серцевих скорочень.
 

Якщо розвиваються ці побічні ефекти і людина думає, що вони можуть бути викликані парацетамолом або ібупрофеном, потрібно поговорити з лікарем.

Який інтервал потрібно витримувати між прийомом

Звичайна доза парацетамолу для дорослих становить одну або дві таблетки по 500 мг до чотирьох разів на добу. Між дозами завжди слід залишати мінімум чотири години.

Звичайна доза ібупрофену для дорослих становить одну або дві таблетки по 200 мг три рази на день. У деяких випадках, при необхідності, лікар може призначити більш високу дозу до 600 мг чотири рази на день.

Якщо пацієнт приймає ібупрофен тричі на день, між прийомами повинно бути не менше шести годин. Однак, якщо його приймають чотири рази на день, між дозами повинно бути не менше чотирьох годин.

Тим, хто постійно відчуває біль, лікар може порекомендувати таблетки або капсули ібупрофену форми лонг. Зазвичай їх приймають один раз на день ввечері або два рази на день, залишаючи проміжок від 10 до 12 годин між дозами.

Що станеться, якщо приймати занадто багато

Прийом занадто великої кількості ібупрофену або парацетамолу може бути небезпечним. Не варто піддаватися спокусі подвоїти дозу, якщо виникає дійсно сильний біль. Якщо людина прийняла занадто багато або зробила передозування, необхідно негайно викликати лікаря.

Не можна сідати за кермо: потрібно попросити кого-небудь відвезти в лікарню або викликати швидку допомогу. Потрібно взяти з собою упаковку з таблетками або листок-вкладиш, а також решту ліків.

Скільки днів поспіль можна приймати

Якщо ви приймаєте таблетки ібупрофену, рекомендується приймати мінімальну дозу протягом найкоротшого часу. При короткочасному болю, такому як зубний або менструальний біль, може знадобитися приймати його тільки протягом дня або двох. Не можна використовувати його більше 10 днів без консультації лікаря.

Можливо, доведеться приймати ібупрофен довше, якщо є довгострокові проблеми зі здоров’ям, такі як ревматоїдний артрит. Тим, кому необхідно приймати ібупрофен більше півроку, лікар може призначити ліки для захисту шлунка від будь-яких побічних ефектів.

Що стосується парацетамолу, ніколи не слід приймати більше восьми таблеток за 24 години.

Якщо є симптоми, від яких п’ються таблетки, і вони не поліпшуються через три дні, варто звернутися до лікаря.Додано: 01/19/21 11:03
Категорія: Препарати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.