Головна / Терапія / Чому я сильно потію і що з цим робити

Чому я сильно потію і що з цим робити

Проблема сильної пітливості турбує багатьох людей. Мокрі плями під пахвами і різкий неприємний запах можуть з’явитися в самий невідповідний момент.

Однак далеко не завжди це недолік гігієнічного догляду. Нерідко підвищена пітливість (по — науковому — гіпергідроз) – це сигнал про те, що в організмі розвивається серйозна хвороба.

Чому я сильно потію і що з цим робити 1

Що таке піт

Піт – це водний розчин солей і органічних речовин, що секретується потовими залозами. Одна з головних його функцій — участь в терморегуляції, так як при його випаровуванні відбувається охолодження покривів тіла.

Чоловіки потіють вдвічі більше, ніж жінки, і обидві статі з віком потіють менше. Цікаво, що в середньому людина виділяє до 700 мл поту в день.

Чому піт погано пахне

Запах поту пов’язаний з бактеріями, що розщеплюють піт, і з апокриновими залозами. Вони виділяють білки. Ці білки теж мають запах.Пітливість при раку клітин крові

У відповідь на збільшення в організмі кількості ракових клітин організм підвищує температуру тіла для боротьби з ними. Також при лейкозі відбувається ослаблення імунної системи (тому що здорові імунні клітини перетворюються в ракові), в результаті цього можливе приєднання різних інфекцій. Підвищення температури і пітливість виникають у відповідь на дані процеси.

У чому відмінність пітливості при лейкемії від підвищеного потовиділення? Часто супроводжується субфебрильною температурою (близько 37 градусів) протягом тривалого часу. І часто спостерігається в нічні години (тому що вночі виділяється кортизол, який пригнічує імунні клітини і послаблюються захисні сили організму).

Варто здати загальний аналіз крові. Рак крові чи не єдиний рак, який може бути діагностований за звичайним загальним аналізом крові.

Пітливість при гіпертиреозі

Гормони щитовидної залози безпосередньо моделюють термогенез. Це пов’язано з тим, що гормони щитовидної залози відповідають за метаболізм в організмі, при гіпертиреозі їх активність збільшується і метаболізм прискорюється, отже підвищується температура тіла і виникає пітливість.

Діагностика

  • Рівень тиреотропного гормону;
  • Рівень гормонів щитовидної залози (тироксину і трийодтироніну).
  • Варто здати аналіз крові на тиреотропний гормон і рівень гормонів щитовидної залози.
 

Лікування  • Антитиреоїдна терапія;
  • Хірургічне видалення зобу.
 

Підвищена пітливість при ВІЛ і туберкульозі

ВІЛ особливо викликає нічне потовиділення під час гострого захворювання, що протікає з сероконверсією (період, протягом якого антитіла виявляються в крові). Нічна пітливість при ВІЛ супроводжується лихоманкою.

При ВІЛ інфекції знижується імунітет через те, що вірус руйнує лімфоцити і послаблює клітинний імунітет, збільшується ризик виникнення супутніх інфекційних захворювань, отже виникає лихоманка і підвищена пітливість.

При туберкульозі пітливість пов’язана з лихоманкою. Присутність інфекції є причиною підвищення температури-природної реакції імунної системи. Для очищення від токсинів і підтримки терморегуляції організм виділяє велику кількість поту.

Варто здати тест на ВІЛ, зробити рентгенограму грудної клітини/флюорографію.

Загальні поради людям з підвищеною пітливістю:

  • Включайте кондиціонер;
  • Використовуйте непромокальні простирадла або наматрацник (його механізм роботи пов’язаний з наявністю мембрани всередині простирадла або наматрацника);
  • Використовуйте гелеву охолоджуючу подушку (склад: поліефір, ізоацетат, пластифікатор);
  • Вибирайте антиперспіранти з алюмінієм в складі (блокує роботу потових залоз).
 Додано: 04/26/21 12:44
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.