Головна / Поради / Чому Новий рік – найкращий час для зачаття дитини

Чому Новий рік – найкращий час для зачаття дитини

Багато хто зустрічає Новий рік з виключно романтичними настроєм. А потім з’являються жарти на тему того, чому так багато дітей народжується під кінець вересня. Між тим, така «сезонність» – не просто результат довгих свят: вона закладена в нас самою природою.

Цікаві спостереження

Чому Новий рік – найкращий час для зачаття дитини 1

Статистика теж підтверджує, що у вересні в світі спостерігається сплеск народжуваності. Наприклад, у Великобританії цього місяця з’являється 9% всіх немовлят. І не просто Цього місяця, допитливі британці вирахували дату піку народжуваності, 16 вересня. В інших країнах Європи вересень теж лідирує.

Але, справедливості заради треба зауважити, що не тільки вересень. Також піки народжуваності припадають на січень і серпень, в деякі роки лідирує липень.

Тим не менш, сезонність в наявності. Так чому ж пояснити ці осінні сплески?

Новий рік – суцільна романтика

Звичайно, романтична обстановка, яку ми намагаємося створити під час новорічних свят, впливає на подальшу народжуваність. Але природа передбачила механізми, які додатково підштовхують нас до зачаття саме в зимові місяці.Зменшення тривалості світлового дня і зниження температури є явним сигналом для тварин – пора задуматися про потомство. До зими організм накопичив багато вітамінів, створений запас поживних речовин, і дитинча буде нормально розвиватися. А до весни, коли народиться, для нього буде вже достатньо їжі.

«Так ми ж не тварини», – скажете ви. Звичайно! Але інстинкти в нас закладені ті ж самі, так що проти природи не підеш.

Плюси і мінуси

Організм людини дійсно налаштований на те, щоб зачаття відбувалося взимку. Зокрема, якість сперми у чоловіків в цей сезон найкраща, сперматозоїди найбільш активні. Організм жінки теж знаходиться «на піку», готовий до виношування дитини.

Цікавим досвідом поділилися американські дослідники. Вони вважають, що шанси жінки на зачаття підвищуються, якщо вона проводить ніч в темряві. Так налаштовані її циркадні ритми. Так що і тут зима виходить оптимальним часом – адже сонце встає пізно, коли більшість з нас вже сплять. А вся ніч дійсно проходить в темряві.

У новорічного зачаття є мінус, мабуть, один, але важливий: під час свят люди вживають багато спиртних напоїв. Причому не тільки в новорічну ніч, але і на численних вечірках та корпоративах. Звичайно, статеві клітини формуються не за один день, але зачаття після прийому алкоголю – не кращий варіант для будь-якої пари. Про це треба пам’ятати і, якщо вийде, «планувати» ідеальну романтичну безалкогольну обстановку.

Доречі, допитливі англійці вирахували не тільки день найвищої народжуваності, але і день самого активного зачаття. За їхніми даними, він припадає зовсім не на 31 Грудня, а на 11. Так що цілком можливо, що багато пар, самі того не знаючи, зустрічають Новий рік не вдвох, а втрьох – нове життя вже зародилася. Бажаємо всім щастя, здоров’я, довгих років і, безумовно, сімейного благополуччя!

Додано: 12/28/19 12:44
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.